Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Białe szaleństwo na świętokrzyskich stokach rozpoczęte!

Dodał: Milena Data: 2019-01-05 10:22:04 (czytane: 3684)

Mróz i śnieg – to kluczowe czynniki, bez których szusowanie po stokach nie jest możliwe. Utrzymujące się od kilku dni minusowe temperatury sprzyjają naśnieżaniu tras w świętokrzyskich ośrodkach narciarskich.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójWłaściciele stacji mają nadzieję, że taka aura utrzyma się jak najdłużej i pozwoli miłośnikom białego szaleństwa na korzystanie z uroków zimy.

Do aktywnego spędzenia czasu zachęca położona w sercu Gór Świętokrzyskich Stacja Narciarska „Baba Jaga”. Zdzisław Maniara, jeden z właścicieli zlokalizowanego na zboczu Miejskiej Góry w Bodzentynie ośrodka, mówi, że sprzęt, wyciągi są już przygotowane i rozpoczęto naśnieżanie tras. – Mróz pozwala na produkcję sztucznego puchu, ale przydałoby się jednak trochę śnieżnych opadów. Myślę, że w przyszłą środę udostępnimy stoki narciarzom i snowboardzistom – stwierdza Zdzisław Maniara.

stok_narciarski.jpg

Podobna sytuacja panuje w stacji narciarskiej Sabat Krajno. – 2 stycznia rozpoczęliśmy akcję śnieżenia, która potrwa do soboty. Mamy nadzieję, że pierwsze miesiące roku okażą się pogodowo łaskawe i mieszkańcy Świętokrzyskiego oraz województw ościennych będą mogli do woli nacieszyć się zimowymi sportami – mówią.

W Sabacie Krajno w tym roku przygotowano interesującą akcję pod hasłem „Narty dla Dzieci”. Dzięki niej maluchy, które nigdy nie miały nart na nogach, mogą aktywnie wypocząć i zdobyć podstawowe umiejętności szusowania. Pakiet “Narty dla Dzieci” obejmuje: 6-godzinny pobyt w ośrodku narciarskim, połączony z nauką jazdy na nartach pod opieką instruktorów, wypożyczenie kompletnego sprzętu oraz ciepły posiłek. Szczegóły na stronie internetowej www.sabatkrajno.pl.

Wielbiciele „parapetów” i „boazerii” mogą za to poszaleć na stokach Szwajcarii Bałtowskiej. Jak informuje pracownik stacji narciarskiej, warunki do jazdy są bardzo dobre. – Otwarte są cztery spośród pięciu dostępnych tras, a pokrywa śnieżna waha się od 30 do 60 cm – dodaje.

Na białe szaleństwo przygotowany jest ośrodek Tumlin Sport-Ski, gdzie na razie działa jeden wyciąg. Właściciele informują, że trwa naśnieżanie drugiej trasy. Stacja czynna jest codziennie od godziny 10 do 22.

Ośrodek w Niestachowie zaplanował uruchomienie wyciągów w sobotę, 5 stycznia. – Dostępne będą wyciągi nr 1 i 2 oraz przedszkole narciarskie między godziną 10 a 21. Natomiast w niedzielę, 6 stycznia, zapraszamy od 10 do 20 – zachęcają właściciele.

Zlokalizowane w stolicy województwa świętokrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnym “Stadion” zaprasza fanów narciarstwa i snowboardingu już 4 stycznia, po godzinie 16.

W Konarach, nieopodal Klimontowa, naśnieżanie stoku idzie pełną parą. Otwarcie wkrótce.

Źródło: www.swietokrzyskie.pro

Zobacz także

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring GPS pojazdów?

Dodane: 2019-06-18 14:06 - Komentarze  (0)  czytane (354)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 18.212.90.230

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...