Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Generał Jarosław Kaleta szefem świętokrzyskich policjantów

Dodał: Marta Data: 2021-02-16 09:41:52 (czytane: 2646)

15 lutego br. w Sali Narad im. płk Jana Piwnika "Ponurego" odbyło się uroczyste wprowadzenie nowego szefa świętokrzyskich policjantów. Ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przywitał się nadinsp. dr Jarosław Kaleta. Uroczystość uświetnił swą obecnością Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój Zobacz

Garnizon świętokrzyski przywitał nowego szefa, na to stanowisko powołany został nadinsp. dr Jarosław Kaleta, który do tej pory kierował opolską Policją. Na uroczystości zorganizowanej zgodnie z wszelkimi zasadami sanitarnymi obecni byli, Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Zastępca Prokuratora Okręgowego Ewa Nowak, oraz przedstawicielie kadry kierowniczej garnizonu świętokrzyskiego.

Zobacz

Szef Polskiej Policji w swoim przemówieniu wspomniał, że uroczysta zbiórka ze względu na pandemię i małą liczbę uczestników ma wymiar symboliczny, ale niezwykle istotny i ważny dla garnizonu świętokrzyskiego. Wysoki poziom poczucia bezpieczeństwa w tym województwie to dowód na to, że w garnizonie służbę pełnią świetni policjanci, niezwykli przełożeni oraz fantastyczni pracownicy Policji.  Podkreślił, że powołany na stanowisko nadinsp. dr Jarosław Kaleta jest funkcjonariuszem doświadczonym i będzie potrafił docenić jakość i klasę garnizonu świętokrzyskiego.

Zobacz

Zobacz

Nadinsp. dr Jarosław Kaleta dziękując powiedział, że wraca do siebie ponieważ tu się urodził i lata swojej młodości spędził w województwie świętokrzyskim. Podkreślił, że przez całe swoje 29- letnie doświadczenie w służbie kierując różnymi zespołami ludzi, doceniał profesjonalizm, tych którzy angażowali się w wykonywanie swoich obowiązków oraz byli lojalni i podejmowali inicjatywy. Zaznaczył, że jest osobą otwartą i niezwykle istotna będzie dla niego współpraca z samorządami oraz prokuraturą, służbami i instytucjami. Razem zrobimy wiele dobrego i będziemy realizować zadania dla mieszkańców, którzy będą czuć się bezpiecznie i których poczucie bezpieczeństwa będzie na wysokim poziomie.

Zobacz

Nadinspektor dr Jarosław Kaleta służy w Policji od 1992 roku. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Jest doktorem nauk społecznych. Swoją służbę rozpoczął w mysłowickiej komendzie. W 1998 roku został wykładowcą w Ośrodku Szkolenia Policji KWP w Katowicach, z którą związany był przez kilkanaście lat. W 2011 roku został Komendantem Szkoły Policji w Katowicach pozostając na stanowisku przez 5 kolejnych lat, następnie objął funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu. W 2018 roku został mianowany do korpusu generałów, otrzymał stopień Nadinspektora Policji. Od 13 lutego 2021 roku nadinsp. dr Jarosław Kaleta pełni funkcję Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Źródło: KWP w Kielcach

Reklama.

Tagi: policja   świętokrzyskie    

Zobacz także

Odpowie za jazdę po Grodzisku w Stradowie

Dodane: 2021-04-21 10:18 - Komentarze  (0)  czytane (487)

TAGI: KPP Kazimierza Wielka, Policja, Grodzisko StradówKomentarze (3)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.238.88.35

(2021-02-17 11:11:29)

Szczytno? rocznik rozpoczęty za komuny? wyprane dwa lata. trzeciemu rocznikowi wyjaśniono przed promocją różnice między milicją a policją.

(2021-02-17 11:03:25)

a może ma w kieleckim kilka mórg ziemi z zawaloną chałupą po przodkach. I chce gość sobie założyć siedlisko na starość jako dobrze uposażony emeryt mundurowy.

(2021-02-17 10:25:59)

od Opola do przedszkola. zawrotna kariera. za co spuścili do Klerykowa?

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy na koncert Roksany Węgiel

Nastolatka dla której nie ma rzeczy niemożliwych wystąpi w Sali Filharmonii Świętokrzyskiej ul. Żeromskiego 12 Kielce 7 czerwca 2021...