Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

IMGW ostrzega przed upałami

Dodał: Milena Data: 2018-08-08 10:05:04 (czytane: 2258)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami, w tym dla województwa świętokrzyskiego.

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-ZdrójOstrzeżenia drugiego stopnia przed upałem oznaczają, iż przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

W województwie świętokrzyskim, od 8 do 10 sierpnia 2018 r. maksymalne temperatury w dzień, mogą wynieść od 30°C do 34°C. W nocy termometry mogą wskazywać od 18°C do 21°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.


Reklama.


Co robić, aby uchronić się przed negatywnymi skutkami upału?

  • Osoby, które lubią się opalać powinny pamiętać o stosowaniu filtrów ochronnych, które chronią skórę przed poparzeniem słonecznym. Ponadto, aby nie ulec przegrzaniu, na słońcu nie wolno przebywać więcej niż 2 godziny.
  • W ciągu dnia należy zamykać okna i żaluzje w domu, by ograniczyć napływ gorącego powietrza do pomieszczeń. Najlepszym momentem do wietrzenia domu jest noc, kiedy temperatura na dworze jest niższa niż w ciągu dnia.
  • W ciągu najcieplejszej pory dnia należy unikać wysiłku fizycznego, np. biegania, które może doprowadzić do odwodnienia, skurczów mięśni spowodowanych odwodnieniem i utratą minerałów, przegrzaniem organizmu lub udaru cieplnego.
  • Należy nosić lekką i przewiewną odzież z tkanin naturalnych, które wspomagają termoregulację organizmu, warto pamiętać o nakryciu głowy. Niewskazane jest spożywanie dużej ilości napojów gazowanych i słodzonych, organizm będzie odpowiednio nawodniony, gdy będziemy pić niegazowaną wodę z dodatkiem naturalnych soków, mięty itp.
  • Osoby, które pracują kilka godzin w chłodnych, klimatyzowanych pomieszczeniach, powinny unikać przeskoków temperatur, ponieważ szybkie wychodzenie z zimnego pomieszczenia na dwór, gdzie panuje upał, może doprowadzić do szoku termicznego.
  • W upalne dni należy przygotowywać lekkie posiłki, bazujące na owocach i warzywach, które dostarczają organizmowi niezbędnych składników mineralnych i witamin, tłuste i smażone potrawy dodatkowo obciążają zmęczony upałem organizm.
  • Wysokie temperatury i alkohol nie są dobrym połączeniem, ponieważ trunki odwadniają organizm.
  • Osoby starsze, które zwykle przyjmują kilka rodzajów leków w ciągu dnia, powinny uważniej zwracać uwagę na swoje samopoczucie. Podczas upałów, gdy organizm się odwadnia, stężenie leków w organizmie może się zwiększyć nawet do zagrażającego życiu. 
  • Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać nikogo, szczególnie dzieci i zwierząt, w zaparkowanym pojeździe! Temperatura w nagrzanym samochodzie może dochodzić nawet do 50-60 stopni Celsjusza. Już od temperatury 41 stopni stwarza się ryzyko zagrożenia życia.

Tagi: IMGW ostrzega przed upałami   IMGW   upały  

Zobacz także

By pomoc przybyła wcześniej niż śmierć! Ratujemy serce Sebastiana z Buska-Zdroju!

Dodane: 2019-02-19 12:33 - Komentarze  (0)  czytane (1365)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.203.28.212

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Studniówki 2019: LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie - życzenia i zabawa

Studniówka 2019: LO w Kazimierzy Wielkiej - Polonez - Klasa IIIc

Studniówka 2019: LO w Kazimierzy Wielkiej - Polonez - Klasa IIIb

Studniówka 2019: LO w Kazimierzy Wielkiej - Polonez - Klasa IIIa

Studniówka 2019: ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju - Część oficjalna

Studniówka 2019: LO im. H. Kołłątaja w Pińczowie - Polonez kl IIIC

Konkursy

Konkurs zakończony: Wygraj bukiet kwiatów z dostawą w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj kolację walentynkową w Bristol Art & Medical Spa
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na spektakl komediowy PIKANTNI
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkursy Walentynkowe 2019 zakończone!

Walentynki to święto zakochanych obchodzone 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne,...