Strona startowa

Wiadomości - Sport

Puchar Prezesa pojechał do Poznania

Dodał: Milena Data: 2018-03-29 14:01:34 (czytane: 4566)

W dniu 24 marca 2018 r. w hali PMOS w Busku-Zdroju odbył się już XXVIII Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach.

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-ZdrójNa starcie buskiego Turnieju stanęło tym razem 65 zawodników z 10 przodujących ośrodków wędkarstwa rzutowego w Polsce tj. z okręgów PZW Katowice, Kielce, Lublin, Poznań, Warszawa, Białystok, z Klubu Sportowego Castingsportu "Beskidy” Godziszka, z kół okręgu kieleckiego PZW w Busku, Brodach, Kazimierzy Wielkiej i Kielcach 1 oraz z czeskiego okręgu Ostrawa i z miejskiej organizacji we Frydku-Mistku na Zaolziu.

Nowością Turnieju Halowego rozegranego w obiekcie o rozmiarach mieszczących boisko do piłki ręcznej, było rozegranie odległości spinningowej, a więc konkurencji, w której zawodnicy przy użyciu standardowego ciężarka o wadze 7,5 grama osiągają odległości znacznie przekraczające wymiary dostępnych w Busku-Zdroju hal sportowych. Umożliwiło to użycie specjalnych, nowo wyprodukowanych w technice druku 3D ciężarków halowych o wadze 1,9 grama, co pozwoliło na ograniczenie osiąganych przez zawodników odległości mniej więcej o 2/3.

Zawody1.jpg
Lenka Ticha z Ostrawy w czasie odległości spinningowej ciężarkiem halowym 1,9 g.


Zawody2.jpg
Amadeusz Michalski z Buska w czasie rzutu na odległość.


Tytułowe trofeum Turnieju trafiło w ręce drużyny okręgu poznańskiego PZW w składzie: Włodzimierz Targosz, Piotr Sapigórski, Tomasz Kościelniak i Maciej Witczak. Drużyna okręgu kieleckiego składająca się z czworga zawodników z Buska-Zdroju (Renata Kuza, Magdalena Kuza, Jacek Kuza, Maciej Kuza), zajęła II miejsce wyprzedzając drużynę z Ostrawy.

Zawody3.jpg
Trzy czołowe drużyny Turnieju.

Reprezentanci buskiego Koła PZW zajęli też czołowe miejsca w łącznej klasyfikacji indywidualnej Turnieju.

Najlepszy wynik indywidualny całych zawodów osiągnął – drugi rok z rzędu - senior Jacek Kuza (286 pkt na 300 możliwych do zdobycia w konkurencjach docelowych, tj. 100 pkt w skishu muchowym, 92 pkt w Arenbergu i 90 pkt w skishu spinningowym oraz najdłuższy rzut całych zawodów ciężarkiem o wadze 1,9 grama – 25,57 m, co stanowi historyczny, pierwszy halowy rekord Polski w odległości spinningowej ciężarkiem 1,9 grama). Drugi w kategorii seniorów był 19-letni Maciej Witczak z Poznania, a trzeci kolejny reprezentant gospodarzy, Maciej Kuza.
W kategorii kobiet można mówić o niespodziance, ponieważ aktualna mistrzyni świata w 5-boju, Magdalena Kuza z Buska, dała się pokonać dwóm rywalkom, tj. Kornelii Halickiej z Białegostoku i Zuzanie Placha z Ostrawy.

W kategorii kadetów do 14 lat punktowane i nagradzane miejsca w pierwszej szóstce zajęły siostry Karolina i Natalia Kolarz z Buska. Niespodzianką było to, że lepsza okazała się młodsza z nich, 12-letnia Karolina (V miejsce). Zwyciężył w tej kategorii Kamil Szołtysik z Katowic, przed Czechem Tomasem Bernatikiem i Filipem Świteckim z Białegostoku.

Zawody4.jpg

Rzuty do celu w wykonaniu najmłodszych.

Zawody5.jpg

Najlepsi w kat. Kadetów do 14 lat. Od lewej Natalia i Karolina Kolarz z Buska.

Doskonale spisała się również kolejna reprezentantka okręgu kieleckiego PZW, juniorka Natalia Zaczek z koła PZW w Brodach koło Starachowic – aktualna wicemistrzyni Polski juniorek pewnie wygrywając rywalizację w swojej kategorii wiekowej. Zrewanżowała się przy tym mistrzyni Polski – Darii Walendowskiej z Poznania, za porażkę w ubiegłym sezonie w Puławach. Na podkreślenie zasługuje najlepszy wśród wszystkich zawodniczek, w tym i kobiet, rzut na odległość ciężarkiem 1,9 grama. Natalia osiągnęła równe 23 metry.

Bez sukcesów naszych reprezentantów zakończyły się tym razem finały rozegrane tradycyjnie w Busku w arenbergu i sprintcastingu (połączenie rzutów do tarczy z biegiem na dystansie ok. 1100 m. + karne rundy za "pudła”). W tej ostatniej, najbardziej emocjonującej konkurencji castingu wymyślonej w Szwecji w 1985 roku i rozgrywanej w Polsce od 1995 roku tylko w czasie Turnieju Halowego w Busku, zwyciężyli Maciej Witczak z Poznania w seniorach, Michał Sapigórski z Warszawy w juniorach i Kamil Szołtysik z Katowic w kadetach.

Zawody6.jpg
Sprintcasting, czyli połączenie rzutów do tarczy z biegiem.

W rozgrywanej dodatkowo w czasie buskiego Turnieju Halowego konkurencji skish multiplikatorowy, wśród kobiet najlepsza była Magdalena Kuza (90 pkt na 100 możliwych), a wśród mężczyzn Tomasz Kościelniak z Poznania (100 pkt!).

Zawody7.jpg
Skish multiplikatorowy.

Uroczystość otwarcia zawodów uświetnił Starosta Buski Jerzy Kolarz oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Henryk Radosz. Oba reprezentowane przez nich samorządy wsparły organizację XXVIII Turnieju Halowego w Castingu. Burmistrz ufundował puchary dla zwycięzców indywidualnych we wszystkich pięciu kategoriach, a Starosta materiały promocyjne w postaci koszulek, folderów o powiecie buskim i gadżetów reklamowych, które zostały wręczone naszym gościom z Czech.

Zawody8.jpg

Uroczystość rozpoczęcia Turnieju z udziałem VIP-ów; Starosty Buskiego Jerzego Kolarza, Wiceprezesa Okręgu PZW w Kielcach Sławomira Molędy, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Henryka Radosza i Prezesa Koła PZW w Busku Andrzeja Kucięby.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczali Wiceprezes Zarządu Okręgu PZW w Kielcach Sławomir Molęda oraz Prezes Koło PZW w Busku-Zdroju Andrzej Kucięba. Sędzią głównym zawodów był sędzia klasy krajowej - Krzysztof Władny z Buska.

Organizacja Turnieju Halowego w Castingu została wsparta ze środków Gminy Busko-Zdrój w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pod nazwą: Rozwijanie i upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i kobiet gminy Busko-Zdrój w dziedzinie castingsportu (wędkarstwa rzutowego). Umowa została zawarta pomiędzy Gminą Busko-Zdrój, a współorganizującym Turniej Rzutowym Wędkarskim Klubem Sportowym "Skish” Busko-Zdrój.


Reklama.

Zobacz także

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój remisuje z ITD24 Remedium Pyskowice (foto)

Dodane: 2019-03-12 11:51 - Komentarze  (0)  czytane (4760)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 52.206.226.77

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2019-03-20 14:52:22

Sprzedam Las

Dodano: 2019-03-20 14:31:58

Dom Skrzypiów gm.Pińczów

Dodano: 2019-03-20 14:31:22

Doradca Klienta

Dodano: 2019-03-20 14:25:27

Kucharz - praca w Niemczech

Dodano: 2019-03-20 14:24:56

maszyny

Dodano: 2019-03-20 14:23:59

Jare zboże owies pszenica pszenzyto

Dodano: 2019-03-20 14:20:08

Ziemniaki Paszowe sadzeniak

Dodano: 2019-03-20 14:16:01

Opiekunka Seniora - Busko i okolice

Dodano: 2019-03-20 14:13:07

Kucharz - praca w Niemczech

Dodano: 2019-03-20 14:11:58

Sprzedam las