Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Super Studniówka Liceum w Kazimierzy Wielkiej w 'Euforii' (foto/video)

Dodał: Agnieszka Data: 2016-01-27 18:07:55 (czytane: 11006)

Po raz pierwszy w 70-letniej historii Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej bal maturalny odbył się poza murami szkoły.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójZnana z mocnego przywiązania do tradycji, historii i własnej tożsamości placówka oświatowa w pierwszym momencie, kiedy Komitetem Studniówkowy, który tworzyli rodzice uczniów pod kierownictwem Pani Iwony Gącik poinformował, że bal odbędzie się na zewnątrz szkoły - było lekką sensacją w lokalnym środowisku.

studniowka_kazimierza_lo001.jpg

Niejako naturalnym było tu „od zawsze”, że styczniowy bal maturzystów odbywał się w szkole. Ale kiedy ten pomysł zaakceptował znany ze swojego twardego stanowiska dyrektor Włodzimierz Kruszyński, że młodzi ludzie uczęszczający do jego liceum mimo, że ukończyli już 18 lat są uczniami do chwili zdania matury i odebrania świadectwa ukończenia kształcenia ponadgimnazjalnego - i wszystkie uroczystości zgodnie z dobrą tradycją tego szacownego liceum wypracowaną przez kolejne pokolenia w tym studniówka odbywają się w murach placówki – przygotowania ruszyły pełną parą. Studniówkowy, uroczysty bal organizuje Komitet Studniówkowy czyli rodzice maturzystów a my – kadra pedagogiczna jesteśmy tylko zaproszonymi gośćmi. Skoro jest taka wola organizatorów nie kwestionuję tej decyzji. Tym bardziej, że grupa trzecioklasistów jest doskonale zorganizowana w codziennej pracy na zajęciach szkolnych i i aktywna w życiu szkoły, więc idąc z „duchem czasu” dopiszemy do historii „Słodowskiej” nowy rozdział – skwitował dyrektor Kruszyński.

Na dodatek akceptując bal poza szkołą dał się przekonać i … po raz pierwszy wspólnie z wicedyrektor LO Joanną Wrzesień poprowadził w pierwszej parze inaugurującego studniówkę poloneza, co spotkało się z ogromnym aplauzem absolwentów, rodziców uczniów i zaproszonym gości balu ze starostą kazimierskim Janem Nowakiem na czele. Magiczną i niepowtarzalną atmosferę stworzyli także właściciele lokalu „Euforia” w Gabułtowie, przygotowując go w wystroju, otoczenia zgodnie z wymogami szkolnej studniówki.

 studniowka_kazimierza_lo045.jpg

Bal studniówkowy 2016 miały klasy: III A wychowawcy Lidia Kałat i Barbara Paś, III B wychowawca Agnieszka Buczak, III C  wychowawca Katarzyna Najman, III_D wychowawca Iwona Stankiewicz-Siudak. Były podziękowania dla organu prowadzącego szkołę czyli Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej, wychowawców i nauczycieli, rodziców za przygotowanie tego spotkania, część artystyczna przygotowana przez trzecioklasistów ze wspomaganiem kolegów z klas II.  Aby energii i sił do zabawy nie zabrakło – organizatorzy na początku spotkania przekazali piętrowy tort dla uczestników studniówki kolejno krojony przez – na początku dyrekcję szkoły a potem kolejno przez wychowawców i przewodniczących kolejnych klas maturalnych.

studniowka_kazimierza_lo002.jpg


Całość części oficjalnej szlagierowo poprowadzili Karolina Zachariasz i Szymon Jurołajć z klasy III A. Część balową rozpoczęła uroczysta kolacja, po której świetnej, żywiołowej zabawy nie zabrakło do białego, mroźnego poranka przy akompaniamencie zespołu „Laser”. Tak więc „Skłodowska” swoją tegoroczną studniówką poza murami szkoły otworzyła kolejny rozdział swojej historii. Jak bawiło się Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej na „wyjazdowej” studniówce w Gabułtowie – patrz załączona relacja.  


foto i tekst Robert Gwóźdź


Reklama.

Zdjęć w galerii: 185

Zobacz także

Spotkanie z rolnikami w miejscowości Złota (foto)

Dodane: 2018-04-21 10:33 - Komentarze  (0)  czytane (446)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.134.104

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Most na Wiśle połączy Świętokrzyskie z Małopolskim

XIV Powiatowe Targi Edukacyjne 2018 w Busku-Zdroju

Kształcimy Ku Przyszłości, czyli Dni Otwarte w buskim Ośrodku

Kiermasz Świąteczny w Busku-Zdroju

Bogusława Majcherczak Buskowianinem Roku 2017

Motocykliści powitali wiosnę

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Najsmutniejszy dzień w roku - Wielki Piątek

Chrystus skonał po długich mękach i śmierć zatriumfowała. Śmierć, czyli zło. Dzwony milczą, nawet one nie płoszą demonów. Znikąd...