Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Super Studniówka Liceum w Kazimierzy Wielkiej w 'Euforii' (foto/video)

Dodał: Agnieszka Data: 2016-01-27 18:07:55 (czytane: 9702)

Po raz pierwszy w 70-letniej historii Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Curie-Skłodowskiej w Kazimierzy Wielkiej bal maturalny odbył się poza murami szkoły.

Biuro Nieruchomości MODERN s.c. - mieszkania, domy, działki
www.modernbroker.pl,nieruchomości, mieszkania, domy działki,na sprzedaż, do wynajęcia, mieszkanie, dom działka,sprzedam, kupię, zamienię, wynajmę, Busko,Pińczów, Jędrzejów, Staszów, Kazimierza, powiat buski,pińczowski, jędrzejowski,staszowski,kazimierski,włoszczowski

ul. Partyzantów 112. 28-100, Busko-Zdrój


Znana z mocnego przywiązania do tradycji, historii i własnej tożsamości placówka oświatowa w pierwszym momencie, kiedy Komitetem Studniówkowy, który tworzyli rodzice uczniów pod kierownictwem Pani Iwony Gącik poinformował, że bal odbędzie się na zewnątrz szkoły - było lekką sensacją w lokalnym środowisku.

studniowka_kazimierza_lo001.jpg

Niejako naturalnym było tu „od zawsze”, że styczniowy bal maturzystów odbywał się w szkole. Ale kiedy ten pomysł zaakceptował znany ze swojego twardego stanowiska dyrektor Włodzimierz Kruszyński, że młodzi ludzie uczęszczający do jego liceum mimo, że ukończyli już 18 lat są uczniami do chwili zdania matury i odebrania świadectwa ukończenia kształcenia ponadgimnazjalnego - i wszystkie uroczystości zgodnie z dobrą tradycją tego szacownego liceum wypracowaną przez kolejne pokolenia w tym studniówka odbywają się w murach placówki – przygotowania ruszyły pełną parą. Studniówkowy, uroczysty bal organizuje Komitet Studniówkowy czyli rodzice maturzystów a my – kadra pedagogiczna jesteśmy tylko zaproszonymi gośćmi. Skoro jest taka wola organizatorów nie kwestionuję tej decyzji. Tym bardziej, że grupa trzecioklasistów jest doskonale zorganizowana w codziennej pracy na zajęciach szkolnych i i aktywna w życiu szkoły, więc idąc z „duchem czasu” dopiszemy do historii „Słodowskiej” nowy rozdział – skwitował dyrektor Kruszyński.

Na dodatek akceptując bal poza szkołą dał się przekonać i … po raz pierwszy wspólnie z wicedyrektor LO Joanną Wrzesień poprowadził w pierwszej parze inaugurującego studniówkę poloneza, co spotkało się z ogromnym aplauzem absolwentów, rodziców uczniów i zaproszonym gości balu ze starostą kazimierskim Janem Nowakiem na czele. Magiczną i niepowtarzalną atmosferę stworzyli także właściciele lokalu „Euforia” w Gabułtowie, przygotowując go w wystroju, otoczenia zgodnie z wymogami szkolnej studniówki.

 studniowka_kazimierza_lo045.jpg

Bal studniówkowy 2016 miały klasy: III A wychowawcy Lidia Kałat i Barbara Paś, III B wychowawca Agnieszka Buczak, III C  wychowawca Katarzyna Najman, III_D wychowawca Iwona Stankiewicz-Siudak. Były podziękowania dla organu prowadzącego szkołę czyli Starostwa Powiatowego w Kazimierzy Wielkiej, wychowawców i nauczycieli, rodziców za przygotowanie tego spotkania, część artystyczna przygotowana przez trzecioklasistów ze wspomaganiem kolegów z klas II.  Aby energii i sił do zabawy nie zabrakło – organizatorzy na początku spotkania przekazali piętrowy tort dla uczestników studniówki kolejno krojony przez – na początku dyrekcję szkoły a potem kolejno przez wychowawców i przewodniczących kolejnych klas maturalnych.

studniowka_kazimierza_lo002.jpg


Całość części oficjalnej szlagierowo poprowadzili Karolina Zachariasz i Szymon Jurołajć z klasy III A. Część balową rozpoczęła uroczysta kolacja, po której świetnej, żywiołowej zabawy nie zabrakło do białego, mroźnego poranka przy akompaniamencie zespołu „Laser”. Tak więc „Skłodowska” swoją tegoroczną studniówką poza murami szkoły otworzyła kolejny rozdział swojej historii. Jak bawiło się Liceum Ogólnokształcące w Kazimierzy Wielkiej na „wyjazdowej” studniówce w Gabułtowie – patrz załączona relacja.  


foto i tekst Robert Gwóźdź


Reklama.

Zdjęć w galerii: 185

Zobacz także

Koncert w Chicago w Busku-Zdroju

Dodane: 2017-08-17 15:55 - Komentarze  (0)  czytane (361)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 23.20.35.9

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Podpisanie umowy na inwestycje edukacyjne za 15 mln zł

I Piknik Historyczny

Wiślica znów miastem - brefing prasowy

Skrzyżowanie ulic Młyńskiej i Kusocińskiego - zmiana oznakowania

Finał akcji charytatywnej dla Gabrysi

Wystawa 'Miednoje - policyjny Katyń'

Konkursy

DOOMS NIGHT w BOHO: Konkurs zakończony
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia na koncert SDM w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenia na koncert Workaholic w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenie na koncert Ania Dąbrowska w Bohomass Lab w Kielcach
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia na Disco Kadzielnia 2017
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia na koncert Sitka w Boho w Kielcach
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia na koncert zespołu KULT w Boho w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na Wielki koncert - Piwnica pod Baranami w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Tanie banery na plandece

2015-07-17 - 2020-07-17

Tanie tłumaczenia z języka angielskiego

2016-06-08 - 2026-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2016-06-30 - 2019-06-30

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Projektowanie banerów reklamowych

2016-06-30 - 2021-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Głośno o Pińczowie na rynku w Krakowie

Zapraszamy na Dzień Miasta Pińczowa na Rynku Głównym w Krakowie, który odbędzie się 17 sierpnia 2017 roku. ...