Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Świąteczny koncert kolęd w Tuczępach

Dodał: Marta Data: 2020-01-07 13:46:55 (czytane: 3611)

Głosem prawie 100 wykonawców zabrzmiały w Kościele św. Jana Chrzciciela w Tuczępach kolędy. Świąteczny koncert „Bóg się rodzi” zorganizowany przez Centrum Kultury w Tuczępach, Wójta Gminy Tuczępy Marka Kaczmarka i Proboszcza Parafii Tuczępy Ks. Krzysztofa Irlę odbył się w niedzielę, 5 stycznia. Zobacz

Wydarzenie niezwykłe, bo i czas – świąteczny – jest niezwykły i koncert nie całkiem zwyczajny.
Jeszcze czuć wokół magię Świąt Bożego Narodzenia, radość adwentowego oczekiwania, widzimy gwiazdkę zwiastującą Narodzenie, siadamy do wigilijnego stołu, spieszymy na pasterkę, by powitać Maleńkiego.

Zobacz

 Zobacz

Wciąż to pamiętamy, tym żyjemy…  Jeszcze raz więc, z kolędami podążyliśmy śladami Maryi i Józefa, z Nazaretu do Betlejem, by przeżyć Cud Bożego Narodzenia, by razem z pastuszkami dojść do stajenki, gdzie w żłóbku leży Dzieciątko, które przyszło na świat, by nas zbawić, by zabić zło, by przynieść miłość, wiarę i nadzieję… , a wraz z trzema królami oddać  mu pokłon i śpiewem uwielbić jego przyjście na świat.

Świąteczny okres to też czas, kiedy chcemy dzielić się z innym dobrem. Ten koncert przyniósł też dar dobra – z inicjatywy Ks. Proboszcza Krzysztofa Irli jego uczestnicy złożyli datki na pomoc w leczeniu autystycznych dzieci z naszej parafii.

 Zobacz

Tego dnia zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wykonawców, którzy debiutują na scenie w nowej roli, tak różnej od tej, którą pełnią w zawodowym życiu. Radni, urzędnicy, nauczyciele, pielęgniarki, policjanci i strażacy, ksiądz, wójt, pan doktor – są zawsze obok nas, pracują dla nas, służą naszej społeczności, na co dzień znamy ich, ale z innej, nie koniecznie artystycznej strony.

 Zobacz

Teraz w kolędowym orszaku stanęli i zaśpiewali: Radni Rady Gminy Tuczępy – prowadzeni przez Klaudię Pałkę – Przewodniczącą Rady Gminy Tuczępy; nauczyciele ze szkół w Tuczępach, Nizinach i Kargowie, a z nimi Panie Dyrektor: Grażyna Patrzałek, Bożena Tałaj i Dorota Wolska; pielęgniarki z Ośrodka Zdrowia w Tuczępach, szpitali w Staszowie, Busku Zdroju i Kielcach pod opieką i czułym wsparciem Pana Doktora Zbigniewa Zioło; policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy pod dowództwem Komendanta Powiatowego Policji w Busku Zdroju Jakuba Kosinia i Kamili Zbertek – Guczał – Komendantem Komisariatu Policji w Stopnicy; urzędnicy - pracownicy Urzędu Gminy w Tuczępach – prowadzeni przez Stanisławę Stolarską - Sekretarz Urzędu Gminy, a z widowni wspierającym i trzymającym kciuki Wójtem Gminy Markiem Kaczmarkiem; strażacy z jednostek OSP w: Grzymale, Jarosławicach, Kargowie, Nizinach, Tuczępach i Wierzbicy prowadzeni przez Komendanta Gminnego OSP w Tuczępach Janusza Łosina, niezwykłe Trio w składzie – Ks. Proboszcz Krzysztof Irla, Wójt Gminy Tuczępy Marek Kaczmarek i Pan Doktor - Kierownik Ośrodka Zdrowia i Radny powiatowy Zbigniew Zioło; schola parafialna – a  z nią Tomasz Mazur, Sebastian Tutak, Konrad Basa i Bartosz Tutak; wokalistki z Centrum Kultury: Amelia Mazur, Wiktoria Prasałek i Angelika Mrowińska.

 Zobacz

W koncercie zabrzmiały tradycyjne polskie kolędy i pastorałki. Wykonania znanych już i nowych,  niecodziennych wykonawców, wzbudziły zaciekawienie, wzruszyły i zachwyciły widownię i zaproszonych gości. Kolędowy orszak, słowem z ewangelii o Narodzeniu Jezusa przeprowadziły lektorki: Bożena Tałaj i Zofia Kańska. Niezwykle widowisko przyciągnęło tego dnia do kościoła rzesze ludzi, kościół „pękał w szwach”, a dzięki temu niecodzienni artyści mieli wspaniałą widownię.

 Zobacz

Składam wielkie podziękowania wszystkim biorącym  udział w koncercie. Śmiem twierdzić, że podobnego wydarzenia w naszym regionie jeszcze nie było. To z pewnością zasługa dobrej współpracy pomiędzy wszystkimi instytucjami, których przedstawiciele zaśpiewali dziś na tej scenie. Dlatego dziękuję kierującym instytucjom i jednostkom samorządowym: Panu Wójtowi Markowi Kaczmarkowi, pani Przewodniczącej Rady Gminy Tuczępy Klaudii Pałce, Panu Doktorowi Zbigniewowi Zioło, Paniom Dyrektor szkół: Grażynie Patrzałek, Bożenie Tałaj i Dorocie Wolskiej, Panu Komendantowi Powiatowemu Policji Jakubowi Kosiń i Pani Komendant Kamili Zbertek- Guczał, Prezesom gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych - za radosną chęć udziału w koncercie i zachęcenie swoich pracowników; dzieciom i młodzieży ze scholi i ich opiekunom oraz naszym wokalistkom; Tomaszowi Mazurowi za wielki wkład pracy, by ten koncert zabrzmiał tak pięknie. Bożenie Tałaj i Zofii Kańskiej za piękne słowa obrazujące Boże Narodzenie,  Edycie Stefańskiej i Arturowi Kańskiemu za fotograficzną i filmową dokumentację koncertu.

 Zobacz

Szczególnie dziękuję Panu Wójtowi Markowi Kaczmarkowi i Ks. Proboszczowi Krzysztofowi Irli za współorganizację, wspaniałą współpracę i przyjmowanie z uśmiechem i aprobatą tego, co wymyśliliśmy. Wielkiej Publiczności, zaproszonym gościom, mieszkańcom - wszystkim przybyłym zobaczyć to niecodzienne widowisko – pięknie dziękuję!

To dzięki tej pięknej, zgodnej współpracy możemy tworzyć takie wyjątkowe wydarzenia. Doceniam trud i jeszcze raz dziękuję wszystkim wykonawcom, organizatorom i mieszkańcom. Ten koncert był wyjątkowy, bo zgromadził tak dużą liczbę wykonawców, ogromną widownię i pozwolił nam wszystkim inaczej spojrzeć na siebie, przeżyć muzyczną i duchową ucztę, dodatkowo zrobić coś ważnego i dobrego dla chorych dzieci i cieszyć się swoją obecnością.
Anna Stępień

Reklama.

Zobacz także

'Na Ponidziu wiosna trwa' - ZMIANA TERMINU!

Dodane: 2020-08-05 09:39 - Komentarze  (0)  czytane (3816)

TAGI: Na Ponidziu wiosna trwa, FestiwalKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.219.167.194

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
więcej

Kultura, rozrywka

Potęga Symbolu

15 lipca 2020 r. mija 610 lat od pamiętnej Bitwy pod Grunwaldem. Jest ona jednym z najważniejszych wydarzeń historycznych. więcej»

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy do Galerii Sztuki

Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach zaprasza do swojej filii - Galerii "Zielona" w Busku-Zdroju do zwiedzania wystawy malarstwa...