Strona startowa

Koncert Ãtma Quartet w Chmielniku

Data:20 08 2021
Miejsce: Chmielnik

Ośrodek Edukacyjno-Muzealny "Świętokrzyski Sztetl" zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Ãtma Quartet, który odbędzie się w murach chmielnickiej synagogi w piątek 20 sierpnia o godz. 18:00. Wstęp wolny - zapraszamy!

Karol Szymanowski, Joseph Haydn i Maurice Ravel -to tylko niektórzy z kompozytorów, których utwory usłyszymy podczas występu zespołu Ãtma Quartet.

Zobacz

Ãtma Quartet powstał w 2016 r. Tworzą go absolwentki akademii muzycznych w Polsce – Katarzyna Gluza (skrzypce), Paulina Marcisz (skrzypce), Karalina Orsik (altówka) oraz Edyta Słomska (wiolonczela). Zespół od początku prowadzi intensywną działalność koncertową, popularyzując muzykę kameralną w kraju i na świecie, a szczególne miejsce w jego repertuarze zajmuje muzyka polska. Ãtma Quartet wystąpił na wielu znaczących festiwalach, takich jak m.in. Davos Festival (Szwajcaria), Quatuors à Bordeaux, Festival des Musiques d’Eté du Château de Lourmarin (Francja), Zeist Music Days (Holandia), Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Emanacje (Polska).

Zespół jest laureatem licznych nagród na konkursach o zasięgu międzynarodowym, w tym : I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kwartetów Smyczkowych im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2017), Förderpreis podczas Internationaler Kammermusikwettbewerb „Franz Schubert und die Musik der Moderne” w Grazu (2018), III nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2018), (2018), III nagrody podczas Gianni Bergamo Classic Music Award w Lugano (2019), II nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019), I nagrodę na ISCART International Music Competition w Lugano (2021), I nagrodę na International Online Instrumental Performance Competition (2021), II nagrodę oraz “Adolfo Betti Award” dla najlepszego kwartetu smyczkowego w ramach festiwalu “Virtuoso & Belcanto” w Lucce.

Organizatorami koncertu są Miasto i Gmina Chmielnik, Chmielnickie Centrum Kultury oraz Polski Impresariat Muzyczny. Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.swietokrzyskisztetl.pl oraz mediach społecznościowych Ośrodka.

Zapraszamy!

 

Imprezy

2021-09-03 - 2021-09-26

Kino w Solcu-Zdroju zaprasza na seanse

2021-09-10 - 2021-10-21

Drugie Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego Kielc

2021-09-25

Festiwal piłkarski śladami Orłów Górskiego

2021-09-26

Rowerem przez Busko-Zdrój

2021-10-29 - 2021-10-30

XVIII Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej