Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Trwają 'Wakacje z WOT'

Dodał: Marta Data: 2021-08-09 09:41:04 (czytane: 2748)

Wakacje to bardzo dobry czas na podjęcie wyzwania i wstąpienie w szeregi Wojska Polskiego. Terytorialsi powrócili do intensywnych szkoleń rotacyjnych i można było ich spotkać np. w rejonie Sandomierza i Kielc.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójA kto jeszcze nie podjął decyzji o wstąpieniu do WOT, w sierpniu będzie miał kilka możliwości aby zostać żołnierzem 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

 Zobacz

Miniony weekend był bardzo intensywny dla żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze między innymi 102 batalionu lekkiej piechoty realizowali szkolenie rotacyjne na tzw. ,,Zwałce” w gminie Łoniów. Pododdziały prowadziły działania z taktyki w małych zespołach w urozmaiconym terenie. Najważniejszym punktem szkolenia było jednak doskonalenie umiejętności strzeleckich na strzelnicy poligonowej w Nowej Dębie.

Zobacz

 Zobacz

Jeśli ktoś się waha z decyzją o wstąpieniu do wojska, przypominam, że trwa projekt „Wakacje z WOT”, Jest on adresowany głównie do pełnoletnich uczniów, studentów oraz nauczycieli, którzy w czasie wolnym od nauki i pracy chcą przejść podstawowe szkolenie wojskowe i rozpocząć swoją przygodę z Wojskami Obrony Terytorialnej. Ochotnicy będą mogli swoje pierwsze szkolenie podstawowe tzw. „szesnastkę” ukończyć w terminach 14-29 sierpnia oraz 12-27 września 2021 r. Powyższe terminy zostały przygotowane w ramach projektu „Wakacje z WOT”   - powiedział oficer prasowy 10. ŚBOT kpt. Marcin Kowal.

Kolejną szansą na podjęcie decyzji o zostaniu żołnierzem będą kwalifikacje wojskowe. Od  9 sierpnia rozpoczyna pracę w budynku Starostwa Powiatowego w Kielcach kolejna Komisja Kwalifikacji Wojskowej. Będzie obejmowała 18 i 19 - letnich mieszkańców powiatu kieleckiego. W sumie przed komisją ma się stawić ponad 1500 młodych osób. Przy Komisji również będzie obecny przedstawiciel WKU w Kielcach oraz rekruter z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy udzielą wszelkich informacji na temat warunków przystąpienia do służby wojskowej. – dodał kpt. Marcin Kowal.

Zobacz

 Zobacz

Szkolenie podstawowe w czasie wakacji, nie różni się od szkoleń podstawowych organizowanych w WOT w innych terminach. To szesnaście dni bardzo intensywnych ćwiczeń, które są dużym  wyzwaniem i sprawdzianem dla kandydatów. Finałem jest tzw. „pętla taktyczna”, czyli sprawdzian zdobytych umiejętności. Szkolenie zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa.
Wakacyjne edycje 16-dniowego szkolenia podstawowego, cieszą się dużym zainteresowaniem osób młodych. Zdecydowana większość to uczniowie i studenci, wśród ochotników są również nauczyciele, dla których wakacyjna przerwa daje możliwość ukończenia 16-dniowego szkolenia bez kolizji z pracą.

Również zbliżające się w dniu 15 sierpnia Święto Wojska Polskiego będzie doskonałą okazją do zapoznania się ze służbą w wojsku. Na terenie całego kraju odbędzie się wiele pikników, pokazów sprzętu i imprez sportowych. W województwie świętokrzyskim będzie to między innymi Bieg Tropem Wilczym w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz piknik wojskowy ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” w Rudkach koło Nowej Słupi.

Wszelkich informacji dot. służby  w 10 ŚBOT, oraz sposobie złożenia wniosku ochotnicy uzyskają u naszego rekrutera pod numerem tel. 792-186-461. Warunkiem wstąpienia do formacji jest między innymi polskie obywatelstwo, pełnoletniość i niekaralność, a także dobry stan zdrowia.

/Zespół prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej/

Reklama.

Tagi: WOT   Terytorialsi    

Zobacz także

1000 aktywnych partnerów LoanByLink - Proste Raty

Dodane: 2021-12-08 08:48 - Komentarze  (0)  czytane (228)

TAGI: PAP, Artykuł sponsorowanyKomentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.227.97.219

Bob (2021-08-09 12:36:55)

Oni mają wakacje przez cały rok, rzucają granatami z ziemniaka i strzelają karabinami z drewna

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zbiórka żywności w sklepach Stokrotka

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku - Zdroju, jak co roku w tym okresie organizuje zbiórkę żywności dla najuboższych....