Strona startowa

Wiadomości - Sport

V Turniej Małego Smoka w Busku-Zdroju - podsumowanie (foto/video)

Dodał: Marta Data: 2019-10-28 13:31:17 (czytane: 13829)

26 października 2019 roku, w sobotę miała miejsce V edycja Turnieju Małego Smoka organizowanego cyklicznie przez Buski Klub Kung-Fu Yantai, którego prezesem jest Andrzej Cupryjak-Socha.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójTurniej zgromadził 76 zawodników z całej Polski. Gościliśmy szkoły z Wrocławia, Krakowa, Wieliczki, Tarnowa, Rzeszowa i Gdyni. Turniej dedykowany był niedawno zmarłemu v-ce prezesowi klubu, Mirkowi Żakowskiemu, który odszedł od nas po ciężkiej chorobie.

Głównym pomysłodawcą turnieju niezmiennie od kilku lat jest prezes Buskiego Klubu Kung-Fu Yantai, Andrzej Cupryjak-Socha, który wraz z pomocą władz miasta, uczniów, rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli stworzył po raz kolejny w Busku wydarzenie na skalę ogólnopolską.

 Zobacz

Turniej został przeprowadzony z podziałem na 35 konkurencji zgodnie z kategorią wiekową oraz stopniem zaawansowania. Zawody odbyły się pod patronatem Starosty powiatu Buskiego Jerzego Kolarza oraz Burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory i Polskiego Związku Wushu. Rozpoczęcia V Turnieju Małego Smoka dokonał nasz gość honorowy, z-ca Burmistrza, Michał Maroński. Turniej zaszczycił także swoją obecnością lider Polskiego Stowarzyszenia Tradycyjnego Wushu i kultury Chińskiej Shifu Hung Gar Qong Fu, Piotr Osuch wraz ze swoim bratem Kung Fu prosto z Pekinu.

 Zobacz

Buski klub reprezentowało dziesięciu zawodników, którym udało się zdobyć w sumie 18 medali (6 złotych, 6 srebrnych, 6 brązowych).

Nasza najmłodsza zawodniczka, Amelia Marońska, zaprezentowała solidny poziom zdobywając srebrny medal w formach z bronią długą 8-9 lat i brązowy w formach ręcznych północnych. Starsza o 2 lata Antonina Stefańska sięgnęła po złoto w formach ręcznych północnych dziewczęta 10-12 lat i po brąz w formach z bronią długą dziewczęta. W tej samej kategorii wiekowej Agata Godula zdobyła srebro w formach ręcznych północnych dziewczęta i brąz w formach z bronią krótką dziewczęta. Wit Kłuskiewcz został dwukrotnie nagrodzony srebrem. Raz w formach ręcznych północnych 10-12 lat chłopcy i raz w formach z bronią krótką chłopcy. Jego rówieśnik Marcin Juszczyk, dla którego był to pierwszy start po dłuższej przerwie związanej z kontuzją, zdobył jeden srebrny medal w formach ręcznych północnych 10-12 lat chłopcy.

Kolejny reprezentant buskiego klubu, Adam Gryczuk sięgnął po brąz w kategorii formy ręczne północne 16-17 lat. W tej samej konkurencji Franek Stefański zdobył złoto. Franek sięgnął jeszcze po najwyższe miejsce na podium w kategorii Open Grand formy z bronią długą. Z pokorą przyjął także trzecie miejsce w formach z bronią długą różną 14-17 lat. Natomiast potrójnie ozłocony został Konrad Gołuzd, który we wszystkich swoich kategoriach sięgnął po złoto: w formach ręcznych północnych 13-15 lat, w formach z bronią krótką 13-15 lat i w formach z kijem 13-15 lat chłopcy.

Zobacz

Nasz najstarszy zawodnik, 19 letni Wojtek Ziółek zdobył srebro w konkurencji Open Grand Toulu 18-40 lat i 3 miejsce w Open Grand formy z bronią długą. O włos od podium była także nasza 11 letnia reprezentantka, Hania Makowska, która w swoich kategoriach dwukrotnie zajęła 4 miejsce.

Jako klub jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników. Wszystkie godziny włożone w ciężki trening przyniosły owoce w postaci zdobytych medali. Ale nie to jest najważniejsze. Starty takie jak ten potrafią pokazać co trzeba poprawić i jak wiele pracy jeszcze przed nami. Szczególnie przed zbliżającym się dużymi krokami Pucharze Polski w Krakowie. Nasi podopieczni okazali się grupą, która oprócz dobrych występów indywidualnych wspiera się i kibicuje sobie nawzajem, nawet jeśli konkuruje ze sobą w ramach jednej konkurencji.

Byliśmy drużyną. Nie zawiedli nas także rodzice zawodników, którzy jak co roku pomagali przy organizacji i jak co roku przygotowali pyszny poczęstunek dla każdego obecnego na turnieju. Podziękowania dla Katarzyny Stefańskiej, Oli Kłuskiewicz, Kuby Kłuskiewicza, Edyty Goduli, Adama Goduli, Grzegorza Makowskiego i wszystkich rodziców, którzy w jakimś stopniu przyczynili się do sukcesu tego przedsięwzięcia. Szczególne podziękowania dla Haliny Żakowskiej, która wraz z córką Ewą Żakowską-Lolo i jej mężem Kamilem Lolo pomogli nam w organizacji, mimo iż nie mogli być z nami obecni w dniu turnieju.

Podziękowania dla wszystkich osób które pomogły podczas turnieju: Tomasz Roszkowoski, Daria Angielska, Natalia Matysek, Marcin Piwowarski, Wiktor Krzyszycha, Dawid Domagała, Kacper Bonar, Wiktoria Motyka, Karolina Chmielewska, Natalia Zychowicz, Karol Piekarski, Paulina Piekarska, Wiktoria Śledzik, Ada Kłuskiewicz i Marek Baran.

Podziękowania dla Kuby Kłuskiewicza za przygotowanie fotorelacji i dla Piotra Bonar za pomoc w przygotowaniu hali do zawodów. Dziękujemy Harcerskiej Grupie Ratowniczej za zapewnienie opieki medycznej podczas trwania turnieju.

Dziękujemy wszystkim szkołom z całej Polski za zaszczycenie nas swoją obecnością w Busku.
Podziękowania dla szkół: Tai Chi YMAA Wrocław, Shaolin Kung Fu Gdynia,, Vo Thuat Thanh Quyen Tarnów, Centrum Choy Lee Fut Kraków, Lung Wieliczka, Chow Gar Kung Fu Rzeszów.

Chciałbym bardzo podziękować moim zawodnikom za dobry występ, teraz przed nami start w Pucharze Polski „WUSHU” w Krakowie. Szczególnie dziękuje wspaniałym rodzicom oraz wszystkim pomagającym mi osobom-TO WIELKI ZASZCZYT SPOTKAĆ NA MOJEJ DRODZE TAK WSPANIAŁYCH LUDZI...

Dziękuje Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemarowi Sikorze i z-cy Burmistrza Michałowi Marońskiemu. Bardzo chciałbym podziękować Dyrektorowi Szkoły Podstawowej mgr. Markowi Madetko. Bez waszej pomocy turniej nie mógłby się odbyć.

Wierzę też, że niedawno zmarły Mirek Żakowski patrzył na nas z góry i cieszył się, że coś co kiedyś zapoczątkował rozwinęło się w takim kierunku – tak skomentował zawody prezes i trener Buskiego Klubu Kung-fu YANTAI Andrzej Cupryjak-Socha.

Zdjęć w galerii: 79

Zobacz także

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie 2020 w województwie świętokrzyskim

Dodane: 2020-08-03 09:16 - Komentarze  (0)  czytane (7299)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.200.218.187

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Siłownie i Fitnes

więcej

Kluby sportowe

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Ogłoszenia

Dodano: 2020-08-04 23:58:05

Niespełniona 40 latka

Dodano: 2020-08-04 22:48:43

Zatrudnie dwie osoby

Dodano: 2020-08-04 22:38:47

Kucharz/kelner

Dodano: 2020-08-04 22:38:46

Kucharz/kelner

Dodano: 2020-08-04 22:38:46

Kucharz/kelner

Dodano: 2020-08-04 22:38:45

Kucharz/kelner

Dodano: 2020-08-04 22:25:14

Śliwa duża -Cacańska Lepotika

Dodano: 2020-08-04 21:29:59

Prywatne pozyczki. cala Polska

Dodano: 2020-08-04 21:18:19

Kupię Samsung s8

Dodano: 2020-08-04 20:51:13

zbior ogorkow