Strona startowa

XI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & Active Life

Data:30 11 2019
Miejsce: Busko-Zdrój

Zapraszamy do udziału w XI Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & Active Life w dniach 30 listopada – 1 grudnia w halach Targów Kielce.

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Targi AGROTRAVEL & Active Life to jedyna w swoim rodzaju impreza, która wyspecjalizowana jest pod kątem promocji turystyki wiejskiej i aktywnej. Ponadto wystawa doskonale łączy potrzeby współczesnego klienta turystycznego z potrzebami biznesowymi przedsiębiorców tej branży. 20 tysięcy sprzedanych biletów na tę imprezę co roku, jest najlepszą i najbardziej obiektywną rekomendacją dla tej wystawy.  Gwarantuje ona odbiorcę nie tylko lokalnego, ale też gości z całej Polski, wystawców, uczestników różnych tematycznych branżowych konferencji wszystkich wystaw, o wyższej niż przeciętna sile nabywczej, świadomego klienta, często z dużych polskich ośrodków miejskich.

Wraz z targami AGROTRAVEL & Active Life w Kielcach odbędą się targi Health & Beauty – z myślą o ludziach poszukujących produktów i usług pomagających wzmocnić zdrowie i utrzymać na dłużej urodę oraz  targi rzemiosła artystycznego  RĘKODZIEŁO. W tym samym terminie odbędzie się także salon produktów ekologicznych EKO-STYLE oraz Jarmark Bożonarodzeniowy cieszące się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.

Zachęcamy wystawców do zaprezentowania oferty obejmującej m.in. atrakcje turystyczne w reprezentowanych przez nich regionach, miastach i terenach wiejskich, możliwości spędzania wolnego czasu w sposób aktywny (m.in.: trasy rowerowe, narciarskie nordic walking, spływy kajakowe) oraz  szerzenia informacji o nowych kulturach, zwyczajach i  smakach.

Wyjazdy weekendowe cieszą się wśród Polaków ogromną popularnością. Coraz częściej podróżujemy do malowniczych miejscowości znajdujących się na terenie naszego kraju.

Turystyka na terenach wiejskich to dziś nie tylko wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym. To także odpoczynek w luksusowym pałacu lub zamku przebudowanym na hotel, to odpoczynek w obiektach typu spa&wellness, nowoczesnych resortach często usytuowanych z dala od wielkich miast, to także wędrówki po parkach narodowych czy też parki rozrywki, parki tematyczne. To specjalizowane gospodarstwa rolne, serwujące ekologiczną żywność i innowacyjne usługi. Nowy dział targów, czyli Active Life odpowiada na potrzeby zwiedzających zainteresowanych poprawianiem zdrowia i urody, ale także aktywnym spędzaniem wolnego czasu np. na rowerze czy nartach, podczas pieszych spacerów, spływów kajakiem czy jazdy konno.

W ramach kolejnej edycji targów swoją ofertę prezentować będą gospodarstwa oraz stowarzyszenia agroturystyczne, a także lokalne i regionalne organizacje i ośrodki turystyczne. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poszukiwań nietuzinkowych miejsc na weekendowe lub dłuższe wypady za miasto. Mnóstwo propozycji w tym zakresie prezentować będą biura podróży i touroperatorzy oraz parki tematyczne i parki rozrywki.

Świętokrzyskie stoisko na targach będzie miało ponad sto metrów kwadratowych powierzchni. Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego ustawi na nim mobilne kino 5D. Specjalne atrakcje szykują na stoisku podwystawcy, w tym występy wokalne, degustacje.

Targi te wpisały się na stałe w kalendarz kielczan jako jedne z ulubionych imprez targowych.

 Zobacz

29 listopada (w przeddzień imprezy targowej) zapraszamy na dwudniową konferencję popularno – naukową pn.: „Marka terytorialna – jak ją kreować, wzmacniać i promować z korzyścią dla gospodarki turystycznej?”.

Jak co roku, konferencja oferuje niezwykle ciekawy program oraz  wystąpienia najlepszych ekspertów. Dla jej uczestników będzie to znakomita okazja na poszerzenie wiedzy oraz  zdobycie cennych doświadczeń. To także szansa na odbycie inspirujących spotkań branżowych i poznanie nowych partnerów biznesowych.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najlepsze przykłady rozwijania oraz kształtowania pozytywnego wizerunku krajowych i zagranicznych destynacji turystycznych. W wystąpieniach prelegentów zostanie zwrócona uwaga na konieczność implementacji dobrych praktyk w zakresie tworzenia i rozwoju różnych polskich oraz zagranicznych marek turystycznych, w tym wykorzystanie doświadczeń w budowie marek narodowych, regionalnych i lokalnych.

Podczas moderowanych paneli dyskusyjnych zaprezentowane zostaną efekty przeprowadzonych działań projektowych, szczególnie w zakresie rozwijania marek lokalnych. Oprócz tematów podejmowanych w części głównej, będą mieć miejsce rozważania dotyczące kondycji turystyki i promocji turystycznej w każdej z dziesięciu destynacji turystycznych wyodrębnionych na potrzeby projektu. Przedyskutowane zostaną także wnioski płynące z przeprowadzonych badań wizerunkowych, istotne z punktu widzenia funkcjonowania marek lokalnych (jakość świadczonych usług, skuteczność prowadzonych działań marketingowych, postrzeganie tych miejsc przez turystów).

Celem konferencji połączonej z panelem dyskusyjnym i spotkaniami B2B  branży turystycznej, będzie wypracowanie wzorcowych metod kreowania silnych marek turystycznych.  Konferencja jest bezpłatna.

Organizatorami targów AGROTRAVEL & ACTIVE LIFE są: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Targi Kielce S.A. oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.

źródło: swietokrzyskie.pro

 

Imprezy

Patronat
2020-07-10 - 2020-07-12

Żarciowozy w Busku-Zdroju vol.2

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej