Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

'Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej' hasłem Święta Wojska Polskiego

Dodał: Marta Data: 2021-08-13 13:00:04 (czytane: 2891)

W 30 miejscowościach w całym kraju 14 i 15 sierpnia odbędą się Pikniki Wojskowe pod hasłem "Zostań żołnierzem RP". W województwie świętokrzyskim wojsko zaprasza do Rudek k/Nowej Słupi oraz na Bieg Tropem Wilczym w Ostrowcu Św.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój- W kolejną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920, zwycięstwa nad bolszewikami, odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. W tym roku obchody będą odbywały się pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ministerstwo Obrony Narodowej poprzez pikniki prezentuje profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego. Zachęca wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad swoją przyszłością, by wstępowali do Wojska Polskiego – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

 Zobacz

W województwie świętokrzyskim Piknik Wojskowy z udziałem kilku jednostek wojskowych odbędzie się w Rudkach koło Nowej Słupi. w dniu  15 sierpnia w godzinach od 11.00 do 18.00.

Na miejscu będzie można zapoznać się ze sprzętem wojskowym oraz porozmawiać o możliwościach wstąpienia do służby. Na pikniku będą stoiska: Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego i Wojskowej Komendy Uzupełnień.

Żołnierze 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowali szereg atrakcji w ramach akcji. Przygotowano umundurowanie i sprzęt wojskowy żołnierza w wersjach: „combat” (kompletny mundur, hełm, gogle noktowizyjne, maska przeciwgazowa itp.). Przyjście na piknik jest niepowtarzalną okazją zobaczenia z bliska uzbrojenia: karabinka MSBS Grot, karabinu maszynowego UKM-2000P, karabinu wyborowego BOR i karabinu Tor. Dużą atrakcją dla najmłodszych będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na wojskowym quadzie lub motocyklu.

Na pikniku będzie okazja do nauczenia się udzielania pierwszej pomocy. Wykwalifikowani instruktorzy przeszkolą każdą chętną osobę na specjalnie przygotowanych do tego celu fantomach. Ponadto żołnierze-instruktorzy z 10. ŚBOT zaprezentują pokazy walki wręcz.
Zapraszamy również do Ostrowca Świętokrzyskiego na ,,Bieg Tropem Wilczym” W którym żołnierze 10. ŚBOT uczestniczą nie tylko w zorganizowaniu biegu, ale licznie będą brać udział w zmaganiach sportowych Rekruterzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą do Państwa dyspozycji w obu tych miejscach. Odpowiedzą na wszystkie pytania związane ze służbą, które rodzą wątpliwości u osób zastanawiających się, czy służba w piątym rodzaju Sił Zbrojnych RP jest dla nich. Takie spotkanie jest doskonałą okazją do zapoznania z żołnierskim rzemiosłem.

Jeżeli chcesz uzyskać odpowiedzi już dziś, wejdź na stronę rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpisz nazwę swojego powiatu. Otrzymasz numer kontaktowy i adres e-mail do rekrutera, który może okazać się wprost Twoim sąsiadem. Udzieli Ci pełnych, rzetelnych informacji i poprowadzi przez cały proces rekrutacji. To nigdy nie było tak proste. Zostań jednym z nas!

Atrakcji z pewnością nie zabraknie. Zapraszamy do aktywnego i ciekawego spędzenia czasu wraz z rodziną!

/Zespół prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej/

Reklama.

Tagi: WOT   Terytorialsi   Zostań żołnierzem RP  

Zobacz także

1000 aktywnych partnerów LoanByLink - Proste Raty

Dodane: 2021-12-08 08:48 - Komentarze  (0)  czytane (240)

TAGI: PAP, Artykuł sponsorowanyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.227.97.219

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zbiórka żywności w sklepach Stokrotka

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Busku - Zdroju, jak co roku w tym okresie organizuje zbiórkę żywności dla najuboższych....