Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

III Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju - Transmisja LIVE

Dodał: Marta Data: 2024-06-28 09:00:20 (czytane: 9509)

Trwa III Sesja Rady Powiatu w Busku-Zdroju. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE. Dyrektor szpitala, Grzegorz Lasak zapowiedział rezygnację ze stanowiska. Jerzy Kolarz oraz Grzegorz Jankowski kandydatami na starostę buskiego. W głosowaniu Jerzy Kolarz wybrany starostą buskim kadencji 2024-2029. Stanisław Klimczak został wicestarostą. Andrzej Lasak, Wiesław Marzec i Tomasz Mierzwa wybrani na członków zarządu powiatu.

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójPorządek obrad:

 1. Otwarcie Sesji.

 2. Stwierdzenie quorum.

 3. Przyjęcie porządku obrad.

 4. Przyjęcie protokołu z II Sesji Rady Powiatu.

 5. Sprawozdanie Zarządu Powiatu z działalności za okres pomiędzy sesjami.

 6. Debata nad Raportem o stanie Powiatu Buskiego za rok 2023.

 7. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie udzielenia wotum zaufania dla Zarządu Powiatu w Busku - Zdroju. (projekt uchwały)

 8. Informacja o stanie mienia Powiatu Buskiego za 2023 rok.

 9. Sprawozdanie roczne z wykonania planu finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju za rok 2023.

 10. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2023 rok. (projekt uchwały)

 11. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2023 rok. (projekt uchwały)

 12. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju przy ul. Bohaterów Warszawy 67 za 2023 rok oraz pokrycia ujemnego wyniku finansowego za ten okres. (projekt uchwały)

 13. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie oceny sytuacji ekonomiczno - finansowej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku - Zdroju. (projekt uchwały)

 14. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmian w budżecie Powiatu Buskiego w 2024 roku. (projekt uchwały)

 15. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie przeniesień w wydatkach budżetu Powiatu Buskiego w 2024 roku. (projekt uchwały)

 16. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie zmiany uchwały Nr LIII/533/2024 Rady Powiatu w Busku - Zdroju z dnia 19 stycznia 2024 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Buskiego na lata 2024 - 2030. (projekt uchwały)

 17. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie nadania imienia Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu w Broninie. (projekt uchwały)

 18. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie wyrażenia zgody na wspólną organizację Dożynek Powiatowo-Gminnych Busko - Zdrój 2024. (projekt uchwały)

 19. Wybór Starosty Buskiego. (projekt uchwały)

 20. Wybór Wicestarosty Buskiego. (projekt uchwały)

 21. Wybór Członków Zarządu Powiatu w Busku - Zdroju. (projekt uchwały)

 22. Podjęcie uchwały Rady Powiatu w Busku - Zdroju w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Buskiego. (projekt uchwały)

 23. Sprawy różne i wolne wnioski.

 24. Zamknięcie Sesji.
starostwo_logo_podpis.jpg

Tagi: sesja powiat   Rada Powiatu   powiat buski   Starosta w Busku

Zobacz także

56. Dymarki w Nowej Słupi: Koncerty i Festiwal Archeologiczny 'Ludzie Ognia i Żelaza'

Dodane: 2024-07-12 11:28 - Komentarze  (1)  czytane (1079)

TAGI: Dymarki, Dymarki 2024, Nowa SłupiaKomentarze (27)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.233.232.160

Busko (2024-07-02 12:29:27)

Katastrofa to już jest tam się nikt nie chce leczyc, wystarczy posłuchać pacjentów. Do tego katastrofa finansowa i słaba obsada lekarska

Oli (2024-07-01 21:13:57)

Szykuje się katastrofa w szpitalu. Ludzie nie rozumiecie że ten dyrektor daje sobie ze wszystkim radę. W imieniu pracowników apeluję do radnego Piotra Wąsowicza. Tylko Pan może przekonać Lasaka by wrócił. Wiadomo że dyrektor szanuje Pana zdanie. Szpital to szczególnie trudny zakład. Niech Pan wpłynie na Grzegorza. Szkoda szpitala. Może Pan go przekona. Lasak szanuje wszystkich pracowników chociaż jest może zbyt wymagający. Mimo to, jest to najlepszy nasz dyrektor.

Krysyian (2024-07-01 19:04:40)

Do radnego Bydlosza. Wiem człowieku, ze chcesz się wykazać. To Twoja II sesja, ale zastanów się co Ty mówisz?. Jeden wyraża się ekspresyjnie dugi flegmatyczne, to raz. Wykaż się lepiej w pracy na rzecz powiatu w inny sposób niż krytyka zoz. Na oświacie się nie wybijesz, tylko Ci drogi zostały i zima odśnieżanie, no i całorocznie krytyka szpitala. Jak twierdzisz, ze jesteście szefami instytucji podległych to pomóż a nie rzucaj kamieniami !! Kto by już nie był dyrektorem, z taka mało inteligentna rada nic nie zdziała .

lt (2024-07-01 16:39:51)

Zgodzę się, ale częściowo. Owszem, sami jesteśmy sobie winni, wybierając ciągle te same gęby na radnych gminnych czy powiatowych w wyborach bezpośrednich. Ale starostowie są wybierani nie w wyborach bezpośrednich. Poza tym kadencyjność jest jednym z lepszych wynalazków demokracji, bo władza (szczególnie sprawowana zbyt długo) potrafi zepsuć i świętego, I z tego powinni sobie zdawać sprawę zarówno mieszkańcy jak i radni. A laudacja nt. starosty i jego 7 kadencji wygłoszona przez przewodniczącego, powinna otrząsnąć co poniektórych i odnieść odwrotny skutek.

Do poniżej (2024-07-01 13:31:24)

Niestety nie, drogi Maxsiu, nie masz racji. To wyborcy "POWINNI SIĘ WSTYDZIĆ ZA TE NIEUDOLNE RZĄDY A NIE GODZIĆ NA KOLEJNE LATA nieRZĄDÓW!!!!"
To wyborcy są WINNI, że po raz kolejny wybrali tych ludzi. To nie Kolarz czy ktokolwiek inny jest winny. Winni są ludzie i to oni są za to odpowiedzialni. Tak samo w UMIG, winni są ci, którzy wybierają radnych (bez)radnych. Jak można wybierać po raz 4-ty, 5-ty, 6-ty, na kolejną kadencję kogoś, kto nic porzytecznego nie zrobił? Powiem dosadniej: jakim trzeba być ciemnym i głupim, żeby głosować po raz kolejny na osoby, które mają gdzieś mieszkańców, które patrzą tylko na to, aby wziąć dietę, zagłosować tak, jak "góra" sobie życzy i załatwić coś dla siebie, np. pracę synowi, córce, wnuczkowi? Myślę, że wytłumaczyłem to już na tyle jasno, że każdy powinien to zrozumieć. NIE POLITYCY SĄ WINNI LECZ LUDZIE, KTÓRZY ICH WYBIERAJĄ.

Max (2024-07-01 12:04:09)

KOLARZ, POWINIENEŚ SIĘ WSTYDZIĆ ZA TO TWOJE NIEUDOLNE RZĄDY A NIE GODZIĆ NA KOLEJNE LATA nieRZĄDÓW!!!! Wstyd wam rado, że kogoś takiego wybraliście znowu w liczbie 13/5 przeciwnych. Brawo dla tych 5 radnych!!!

lt (2024-06-30 20:50:03)

1. Czy to PiS zarządzał szpitalem przez ostatnie lata, czy raczej ludzie PSLu?
2. Starosta już by mógł odpuścić. Medal ma, ćwierć wieku rządził, pomnik cyklisty w Zdroju stoi, emerytura też już wpływa. Nie lepiej wsiąść w kampera i po świecie z rodziną pojeździć ?

rob (2024-06-30 13:02:22)

Chyba starosta specjalnie nie dołożył do straty szpitala żeby dyrektor sam odszedł. Atakują go strasznie. Donosy do prokuratury na dyrektora a teraz także i na pracowników.

Do JadziSyn i wstyd (2024-06-30 10:04:21)

Mądrych to aż miło posłuchać.
"Długi szpitali to już ponad 21 mld zł. Od kiedy zaczął rządzić PiS, wzrosły dwukrotnie"
Ano właśnie, rozdawnictwo, inflacja, drożyzna, ustawowe podniszenie płac nie wynikające jednak ze stanu gospodarki, a do tego zła wycena procedur medycznych.
Co ma zrobić dyrektor szpitala? Od NFZu dostaje tyle ile dostaje. Musi opłacić prąd, wodę, gaz, wszelkie materiały medyczne oraz wynagodzenia pracowników, lekarzy, pielęgniarek, co też usawy mu narzucają wszystko. Na to wszystko dyrektor nie ma wpływu, czyli dostaje tyle ile dostaje, a musi poopłacać wszysko. Zupełnie inną jest sytuacja np. MOGK - Komunalka. Jeśli rosną koszty to podnosi się cenę wody, ścieków, śmieci, ciepła, mieszkańcy zapłacą więcej i budżet musi się spiąć. Wyobraźmy sobie, że jest ustawowo nakazane, że mieszkańcy nie mogą płacić za wodę, ścieki, śmieci więcej niż ileś tam, a koszty rosną, więc MPGK też byłoby na minusie i gmina musiałaby dopłacać. Weźmy też za przykład komunikację miejską w dużych miastach - zawsze jest na minusie i miasta dokłada. A szkolnictwo? Przecież subwencje oświatowe nie pokrywają kosztów i też się dopłaca do funkcjonowania szkół, np. w powiecie buskim. Jeżeli NFZ za mało płaci za leczenie, a szpital musi ponosić koszty, na które nie ma wpływu, to będzie się zadłużał. To jest czysta matemtyka.

JadziSyn (2024-06-30 09:31:11)

Zadam pytanie.
Co zrobiła poprzednia Rada Powiatu oraz Starosta w sprawie kondycji finansowej Szpitala Powiatowego ?
To nie Dyrektor Szpitala odpowiada za stan finansowy lecz Powiat.
Jest obojętne kto będzie Dyrektorem Szpitala. Nic to nie zmieni gdyż już od 1 lipca obowiązują Ustawowe podwyżki dla białego personelu. A następne od 1 stycznia 2025. I tak co rok.
A skąd ma wziąć Dyrektor pieniądze na wynagrodzenia i inne należności ?
Główna wina zadłużania Szpitali to ta idiotyczna Ustawa o podwyżkach białego personelu która zapomniała o innych pracownikach tychże Szpitali.

wstyd (2024-06-30 07:47:41)

Ciężki wstyd dla starosty. Chwalić się na sesji nadwyżką w budżecie 8 milionów i nic nie dać szpitalowi. Ciekawe czyim kosztem pan starosta zaoszczędził 8 milionów. Grzesiek mówił, że wystarczyło żeby starosta przekazał nawet niewielkie pieniądze na szpital to inaczej pracownicy zoz by na to patrzyli. Grzegorz mówił, że tym razem zewnętrzna firma opracuje program naprawczy szpitala. Mówił że w programie będzie wskazana likwidacja co najmniej 3 oddziałów i zwolnienia pracowników. Grześ mówił że te zewnętrzne programy opierają się tylko na czynniku ekonomicznym, a pracownicy się nie liczą. Powiedział że woli odejść a nikogo chleba nie pozbawi.

(2024-06-29 11:05:28)

Zkrzyknijmy się i starostę i jego święte wywieziemy na taczkach ze starostwa,dość panowania próżnego wladcy!Czy on przyrosl do stołka,czy ten stołek jest dożywotni,co on konkretnego zrobił,kto go popiera,chyba klika która od kilkunastu lat obsiadla najwyższe urzędy w Busku i co,nabyć dobrze ,dla kogo?!?!!!!

Urszula (2024-06-29 09:57:52)

Tyle składek zdrowotnych ZUS i KRUS idzie z naszej kieszeni i gdzie?
Szkoda tylko że składki KRUS nie podniosę do ZUSowskich chyba wszyscy równi.

Kos (2024-06-28 17:46:11)

Maja nadwyżkę budżetowa w powiecie, niech dołożą. Maja na długi w szkołach, niech dadzą na szpital. Nowemu dyrektorowi to pewnie podarują.

Tomasz (2024-06-28 15:36:24)

Szacunek za odwagę dla Laska. Piękne było to trzaśnięcie drzwiami.

Komuchy (2024-06-28 15:29:38)

BEZ KOMENTARZA!!!! Za to chyba wybrany ponownie jak dopilnowal szpital, dyrektora ogólniaka i cała resztę. Klika

Edek (2024-06-28 15:14:43)

I znowu o samo...

Nnnn (2024-06-28 12:27:20)

Mam nadzieję że ktoś beknie za takie doprowadzenie szpitala. Pozamykane oddziały....

obserwator (2024-06-28 11:40:25)

Dyrektor Lasak ( nie jestem jego zwolennikiem) na pewno miał rację w 1. Edukacja kosztuje i powiat dokłada - a ciekawe czemu dokłada a nie zrestrukturyzuje zatrudnienia - - a służbie zdrowia niestety nie dołoży.
Za 5 lat starosta odejdzie a szpital z bagażem pewnie 60 milionów będzie obciążał powiat buski.

Mac (2024-06-15 12:11:49)

Oj on dyrektor, tak samo jak i ten drugi starosta..... Jeden nie panuje ani drugi. Puste gadki tylko o niczym i zero kontroli, nadzoru. Bawią się za nasze w dyrektorów. Jeszcze trochę i w buskim szpitalu wszystkie oddziały pozamykają, zostanie tylko administracja i oczywiście dyrektor z uposażeniem!!!

Zażenowany (2024-06-13 18:45:54)

Zgaduje. Wynagrodzenie będzie maksymalne :) , niestety szkoda że pracownicy tak nie mają

busko (2024-06-13 18:44:02)

ZOZ -proszę przeanalizować sprawozdanie. Za same odsetki szpital płaci 500 tyś zł więcej niż rok wcześniej. Ani lepsza opieka ani lepszych wyników finansowych nie ma . Jakie pespektywy. Chyba żadne, ktoś to kontroluje? E chyba nie

Szwagier Pana Jawła (2024-06-13 17:05:49)

Jedyne komentarze do wydarzenia, to tylko pod nieprzeprowadzoną jeszcze sesją... ja to mam wrażenie, że to radni piszą w większości, nic nie zaoferują społeczeństwu, tylko rowy, drzewa, rowy, drzewa, krzaki, przepusty... krowy na polach i gałęzie w piaskownicy. Szczujecie obrażeni na cały świat, aż żenująco się to ogląda, z zazdrości? Zamiast działać, to przedstawiacie w koło te same problemy i stara rada i nowa, szpital, drogi, przepusty... koszenie i odśnieżanie (zależnie od sezonu). I jak małe dzieci w przedszkolu się obrażają, że nie dali chociaż jednego przewodniczącego komisji, a już jak usłyszałem, że będziemy współpracować, ale tam gdzie to możliwe, to nawet pomyślałem o żłobku, no bo przecież w waszych oczach to wszyscy są złodzieje i kręty, wy to macie ręce czyste przecież, nic pod siebie wszystko dla ludzi, bezinteresownie. Idzie zróbcie chociaż boisko w jednej gminie, szkole plac zabaw, ścieżkę edukacyjną, czy ludzi nie zalewa, bo w ogóle nie ma rowów. Już się przykro słucha, jak Starosta wam tłumaczy (można go lubić bądź nie) i żałośnie się słucha jak dyrektor Szpitala (można go lubić bądź nie) jak mantrę wam powtarza, że z pustego to i salomon nie naleje. A może tak ktos wyskoczy z pomysłem: słuchajcie! Zrzućmy się po 100 zł, kupmy dzieciom cukierki na koniec roku! E gdzie tam. Albo zasponsorujmy kosiarkę do zarządu dróg z jednej diety (nawet zwykłą rotacyjną, żeby było czym kosić tam gdzie gałęzie spadają do piasku)! E gdzie tam... lepiej narzekać na Starostę i Dyrektora ZOZu. Drogi, rowy, przepusty... bo przecież nikt tu nie mieszka, Drogi, rowy, przepusty... Zróbcie chociaż obok szpitala parking normalny, a nie to gruzowisko, bo wstyd. Drogi, rowy, przepusty, demencja, skleroza, zazdrość, maluczkość, pseudointelektualizm, drogi, rowy, krowy, przepusty, gałęzie i tak do następnych wyborów, niech się kręci. Samiście na rencie i diety bierzecie, sami na L4 i diety bierzecie, kto nikt z was nigdy nie przykombinował w granicy prawa, niech pierwszy odda dietę, drogi.... rowy... przepusty.... Ślimak, ślimak pokaż drogi, dam Ci przepust na pierogi, od przepustów będziesz tłusty, jak nie przepust to gałęzie, a gałęzie znajdziesz wszędzie. Robimy zakłady czy będzie przepust czy rów? Szpital czy koszenie? Jak obstawiacie?

(2024-06-13 12:17:20)

Sami się zdradzili, że będzie Kolarz bo już w projekcie ustawy dot. wynagrodzenia starosty jest zapisane "Panu ..." a jak wiadomo w radzie są też panie

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

BSF Busko-Zdrój pokonał Futsal Club Tarnów 9:2 (3:1) - zapis transmisji LIVE

LXVIII Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

KKF Caffaro Global System Kazimierza Wielka vs BSF Busko-ZdrĂłj - transmisja LIVE

AKS 1947 Busko-Zdrój vs LKS Orlęta Kielce - transmisja LIVE

Gala boksu im. JĂłzefa Grudnia w Busku-Zdroju - transmisja LIVE

Uroczyste otwarcie rozbudowanej części "Malucholadii" - konferencja prasowa

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Nadnidziańska Parada Karet i Zaprzęgów Konnych w Krzyżanowicach

21 lipca 2024 roku, w Zaciszu nad Nidą Resort w Krzyżanowicach Dolnych, odbędzie się II Nadnidziańska Parada Karet i Zaprzęgów Konnych....