Strona startowa

Wiadomości - Polityka

LXVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju - Transmisja LIVE

Dodał: Marta Data: 2023-10-19 09:32:54 (czytane: 4437)

W czwartek, 19 października 2023r. o godz. 10:00 w sali plenarnej, pok. 301 w Buskim Samorządowym Centrum Kultury, przy al. Mickiewicza 22 w Busku-Zdroju odbędzie się LXVI Sesja Rady Miejskiej. Zapraszamy do oglądania transmisji LIVE.

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój Link do sesji: https://www.youtube.com/watch?v=tqWkHu6ObGY


 

Proponowany porządek LXVI sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju zwołanej na dzień 19 października 2023r. [ pdf ].

LXVI Sesja Rady Miejskiej w Busku-Zdroju obejmuje następujący projekt porządku obrad:

1. Otwarcie sesji.

2. Stwierdzenie quorum.

3. Przyjęcie porządku obrad.

4. Przyjęcie protokołu z LXV Sesji Rady Miejskiej w Busku-Zdroju.

5. Sprawozdanie Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój za okres międzysesyjny.

6. Podjęcie uchwał Rady Miejskiej:

  • W sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Busko-Zdrój na lata 2023-2040 (druk nr LXVI/805/2023).

  • W sprawie zmiany budżetu Gminy Busko-Zdrój na 2023 rok (druk nr LXVI/806/2023).

  • W sprawie wprowadzenia opłaty uzdrowiskowej, określenia inkasentów, wysokości stawek opłaty uzdrowiskowej oraz zasad jej poboru na obszarze gminy uzdrowiskowej Busko-Zdrój (druk nr LXVI/807/2023).

  • W sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości (druk nr LXVI/808/2023).

  • W sprawie określenia wstępnej lokalizacji przystanków autobusowych na terenie Gminy Busko-Zdrój w miejscowości Żerniki Górne (druk nr LXVI/809/2023).

  • W sprawie nadania nazwy "Jarzębinowa" ulicy położonej w Busku-Zdroju (druk nr LXVI/810/2023).

  • W sprawie nadania nazwy ulicy położonej w Zbludowicach (druk nr LXVI/811/2023).

  • W sprawie upoważnienia Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój do złożenia wniosku o dofinansowanie oraz zatwierdzenia do realizacji przedsięwzięcia pn.: „Adaptacja do zmian klimatu poprzez zmniejszenie podatności miasta Busko-Zdrój na niekorzystne zjawiska pogodowe z uwzględnieniem małej retencji” ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 (druk nr LXVI/812/2023).

  • W sprawie wspólnego przygotowania i realizacji projektu partnerskiego pn. „Rozwój infrastruktury dla ruchu niezmotoryzowanego poprzez budowę dróg rowerowych Busko-Zdrój – Solec-Zdrój” (druk nr LXVI/80132023).

  • W sprawie zaliczenia dróg położonych na terenie gminy Busko-Zdrój do kategorii dróg gminnych i ustalenia przebiegu dróg gminnych na terenie gminy Busko-Zdrój (druk nr LXVI/814/2023).

7. Informacja o stanie realizacji zadań oświatowych Gminy Busko-Zdrój za rok szkolny 2022/2023.

8. Informacja z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego Gminy Busko-Zdrój.

9. Informacja na temat realizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej w Gminie Busko - Zdrój za 2022 rok.

10. Informacja w sprawie rocznych oświadczeń majątkowych złożonych przez osoby zobowiązane wg stanu na dzień 31 grudnia 2022 roku.

11. Sprawy różne.

12. Zamknięcie Sesji Rady Miejskiej.

Źródło: UMiG Busko-Zdrój

Tagi: UMiG Busko   Urząd w Busku   sesja Rady Miejskiej  

Komentarze (20)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.60.197

KM (2023-10-22 23:18:06)

Po pierwsze Maronski moze i dobrze wychodzi, ale tylko na zdjeciach. Nie ma nigdy wlasnego zdania, robi to co kaze mu Sikora. Jesli chodzi o bloki przy Grotta to juz przesada. Kazdy kto przejezdza droga widizi ze stawianie tam blokow to juz przegiecie. W calym Busku jest nielad. Bloki stoja tuz przy domkach. Co za bzdura. Ni ladu ni skladuw tym naszym miescie. Poza tym nie trudno sobie wyobrazic skrzyzowanie Grotta I Jodłowa przy Urzedzie skarbowym jesli tam bloki powstana. Korek bedzie juz od Radzanowa. Pogratulowac radnym bezmyslnosci.

do wyjców po wyborach: (2023-10-21 18:18:41)

wybranie na posła gościa, który groził zwolnieniem naczelniczce Poczty w Pacanowie jest degrengoladą umysłową wyborców. Nie ma tak durnego elektoratu nie tylko w Europie ale nawet w Drodze Mlecznej. W następnej kadencji wybierzcie burmistrzem Jarkacza, będzie durniom robił miesięcznice, tygodnice, dziennice czego nawet nie ma w Korei Północnej. Dla normalnie myślącego to występ Jarkacza w Busku Zdroju to stek bzdur typu, że za kilkanaście lat gospodarczo wyprzedzimy Niemcy i Francję. On nawet nie ma pojęcia o gospodarce bo nie wygadywałby takich bzdur; dwa lata temu koncern VW, który ma fabryki na wszystkich kontynentach wyprodukował ponad 10 milionów samochodów. Głosujcie dalej na durni.

Głos racjonalny (2023-10-21 15:36:26)

Niestety większość ludzi jest nieświadoma i kompletie nie rozumie jak działa polityka i co się dzieje wokoło. W. Sikora z tego co wiem, a mam dobre źródła informacji, będzie kandydował na Burmistrza Buska wiosną 2024. Czy wygra? Uważam, że tak, z kilku względów. Rządzi już trzy kadencje, więc wielu zależy na tym, by było tak, jak jest. Wszystko jest poukładane, działa jak w zegarku i każdy zna swoje miejsce. Po drugie wynika to z jego pewnych cech charakteru oraz spraw natury prywatnej i życia osobistego, o czym publicznie pisał nie będe. Po trzecie jakie było poparcie PIS-u kilka dni temu w wyborach w Gminie Busko? Przecież W. Sikora ma poparcie PIS-u, posła Lipca, a i Ciślak się z W. Sikorą często ostatnio fotografował, a Cieślak to też PIS i wszedł ponownie do sejmu. Z powyższych względów W. Sikora wygra wiosenne wybory i wspomnicie moje słowa, że tak się stanie. A że M. Maroński się pokazuje to tu, to tam, to oczywista oczywistość. Jest vice i reprezentuje swojego przełożonego i mentora W. Sikorę, którego będzie żarliwie popierał w walce o fotel burmistrza, aby było nadal tak, jak jest, czyli żeby miał na kolejne 5 lat zapewniony stołek vice, a jego żona stanowisko dyrektora w MPGK, bo z tego co wiem takie tam właśnie stanowisko posiada (jeśli się mylę w tej kwestii, to proszę mnie poprawić).

odnośnie bloków na Grotta (2023-10-21 06:50:20)

skoro w samym centrum Zdroju funkcjonują 2 i 3-piętrowe obiekty to nie ma żadnych przeciwwskazań aby dwupiętrowe bloki powstały przy ulicy Grotta. Nie mam pojęcia jak będą wyglądać bloki ale kiedyś przejechałem się rowerem i obejrzałem te deweloperskie budowy pod Zbrodzicami, przy Waryńskiego, Młyńskiej, Przemysłowej. Powiem krótko: patodeweloperka, zero intymności, prawie zero zieleni, brak placów zabaw dla dzieci, jeden drugiemu może napluć albo nasikać do ogródka. Tak to można mieszkać dwa tygodnie na wczasach, a nie stale. To już osiedla zbudowane za czasów tzw. przebrzydłej komuny były budowane z głową. Pewne rzeczy wymagają zmian w prawie, np. definicja zabudowy jednorodzinnej tzn. chodzi o to żeby na terenie zabudowy jednorodzinnej nie budowano bloków, bo to nie jest normalne, że ktoś ma domek a na sąsiedniej działce wywalą piętrowy blok i we własnym domu wszyscy z bloku mogą go oglądać.

komunalny (2023-10-20 18:05:37)

Jak p Maroński będzie zarządzał Gminą tak jak KZC,,Ponidzie" które rozwalił z łoskotem to miej nas panie Boże w opiece

pollonus (2023-10-20 17:11:34)

Ciekawy komentarz znaleziony w sieci podsumowywujący sesję w Busku-Zdroju-"giermek20 PAŹDZIERNIKA 2023 O 12:36Chciałbym pogratulować Panu radnemu Jerzemu Służalskiemu za odwagę zadania pytania w sprawie materiałów wyborczych umieszczanych na obiektach i nieruchomościach należących do MiG Busko-Zdrój. Widać było duże zaskoczenie na twarzy Burmistrza Marońskiego i gdyby nie zarządzona przerwa przez Pana Przewodniczącego Burchana to odpowiedź mogłaby być bardzo niekompetentna. Niestety udzielenie wyjasnień na pytanie o odłów ryb pana Radnego Oliwkiewicza a potem ponowiona przez Pana Radnego Szydłowskiego postawiła Pana Burmistrza Marońskiego w bardzo niekomfortowej sytuacji gdyż nie umiał odpowiedzieć merytorycznie a zasłonił się tylko umową bez odpowiedzi w stosunku do zadanych pytań – w tym przypadku podzielam opinię „Jędrka”Sytuacja z wydaniem zgody na budowę bloków na terenach przy ul. Grota to kolejny przykład braku empati i analizy potrzeb lokalnej społeczności To oni płacą podatki od dziesięcioleci i opłacają utrzymanie radnych i Burmistrza głęboko wierząc że ich decyzje są dla dobra ich miasta i mieszkańców. Jednak ich zdanie się nie liczy. Jest to również wskazówka dla nas wyborców jak pracują radni bo zagłosowali za czymś co być może nie nie było rzetelnie przez nich ocenione. Utwierdza mnie w tym wypowiedź Pana Przewodniczącego Burchana który stwierdził że był czas dla wszystkich zainteresowanych w tym i radnych aby przed podjęciem uchwały zapoznać się z dostępnymi dokumentami.To tyle w ramach telegraficznego podsumowania wątków które wzbudziły pewne ożywienie i zainteresowanie."

_ (2023-10-20 16:25:35)

Kampania wyborcza zaczęła się już jakoś czas temu. Obecnie wygrywa ją Maroński bo jest dosłownie wszędzie, na każdym spotkaniu, każdej imprezie wiejskiej i miejskiej. Wspiera staruszki, przeprowadza przez drogę, grzeje kiełbaski wyborcze. Zapewne ma pozwolenie Sikory bo ostatnio jak taka jedna z bsck pojawiała się wedoavj częściej niż on to dostała od razu wilczy bilet. A tutaj takich oznak nie ma.

Tadeusz (2023-10-20 13:46:23)

Może na Burmistrza mieszkańcy wybiorą Kaczyńskiego. Tak jak wybierali podczas wyborów. Chłop ma znajomości a i trochę talonow z rozdawnictwa mu zostało więc na takie miasteczko starczy.

(2023-10-20 10:03:54)

Skoro opłaty za parking mogą być w dni powszednie i obciążają budżet mieszkańca to lipa straszna , kpina i głupota. Wiele osób pracuje blisko i parkowało na tym parkingu a teraz parking straszy pustkami a ludzie parkują po bocznych uliczkach jak Lipowa, Chopina itd. Brawo WY.

Towarzystwo (2023-10-20 08:21:35)

Maroński niech wraca do siebie i zabierze ze sobą tetryka

Dek (2023-10-20 02:59:44)

Pobierania opłat w soboty i niedziele zabrania ustawodawca. Mogą być pobierane jedynie w dni powszednie. Uchwała o strefie płatnego parkowania nie moźe być sprzeczna z ustawą.

Rodowity (2023-10-19 21:33:13)

A oni wszyscy skąd?

Do poniżej (2023-10-19 19:33:05)

Maroński i burmistrz ehhhhh na sołtysa może tak u siebie

(2023-10-19 14:50:43)

Pan Michał Maroński na Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój.Wykształcony,młody,mądry człowiek.Miły,sympatyczny i ludzki człowiek.Brawo Panie Michale.

(2023-10-19 11:00:27)

PAN SZYDŁOWSKI TYLKO NA BURMISTRZA - BARDZO MĄDRY WYKSZTAŁCONY CZŁOWIEK.

Ksawery (2023-10-18 18:59:22)

Radni do roboty. Jest tyle spraw które powinniście załatwić dla miasta i mieszkańców. Który to wymyślił płatne parkingi w Zdroju? Jeśli już mieszkańcy wybrali Was to zajmijcie się realizacja remontowanych dróg w mieście. Gdyż takiego bubla ( skrzyżowanie Partyzantów z Grotta) to nawet Polskie Normy nie przewidują.

(2023-10-12 13:16:24)

Pytanie - czemu opłaty parkingowe w okolicach tężni tj. ul Waryńskiego są pobierane w dni powszednie a nie w weekendy ? Większy ruch jest w soboty i niedziele , czyżby gmina wolała zarobić na kilku mieszkańcach niż na setkach kuracjuszy/przejezdnych ja to w innych miastach. Bogata gmina .

do Burmistrza: (2023-10-10 18:12:07)

Waldek, jak do Buska przyjechał Jarosław, Zbawca Narodu, który dowodził wojskami pod Cedynią, Płowcami, Grunwaldem, to musiałeś być jako włodarz, ale, że biłeś brawo to nie dorastasz nawet do pięt Kolarzowi, który zamiast słuchać durnego słowotoku pewnie spędził miło czas z rodziną.

no pięknie (2023-10-09 21:27:30)

szkoda że nie przed wyborami, zapewne włodarze zrobiliby prezentację kandydatów partii jedynie słusznej, której jak wygląda są wielkimi zwolennikami

Fele (2023-10-09 21:11:40)

Bezradni będą dbali o swoje interesy przykładów jest sporo ale czekamy do kampanii wyborczej.Maroński już zaczal ja powoli prowadzić na przysiółkach Buska

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Biura rachunkowe

Biuro Rachunkowe DASMA - usługi księgowe

ul. 3-go Maja 20A, 28-400 Pińczów

Ubezpieczenia

Zarezerwuj nocleg

Rezydencja Elżbiecin

Elżbiecin 12a, 28-100 Busko-Zdrój

Hotel Pod Świerkiem

ul. Waryńskiego 38, 28-100 Busko Zdrój

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zapraszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej

kazimierza24.pl poleca

Nie pozwól by stres popsuł ważne spotkanie biznesowe

Stres towarzyszy człowiekowi zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym....

Ogłoszenia

Dodano: 2023-12-05 03:03:31

Szkuam Kolegi Do Ero Spotkań

Dodano: 2023-12-04 20:52:17

Usługi remontowo-montazowe

Dodano: 2023-12-04 20:25:40

Dom do remontu 200m2 w Busku ul. Stawowa

Dodano: 2023-12-04 18:37:17

Pokoje do wynajęcia, stancja

Dodano: 2023-12-04 16:48:31

Mieszkanie wynajme

Dodano: 2023-12-04 16:09:27

Szukam pracy

Dodano: 2023-12-04 13:54:43

Trampolina ogrodowa Ultrasport 251 cm, 120 kg. Now...

Dodano: 2023-12-04 13:30:38

Szukam Pracy

Dodano: 2023-12-04 12:32:34

ORZECHY WŁOSKIE

Dodano: 2023-12-04 12:26:59

Szukam pracy