Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Nieszczelna butla gazowa przyczyną pożaru domu w Harmoninach, Gmina Nowy Korczyn

Dodał: Marta Data: 2023-08-26 09:28:07 (czytane: 2553)

Wczoraj, 25 sierpnia 2023 roku, doszło do pożaru domu jednorodzinnego w miejscowości Harmoniny, położonej w gminie Nowy Korczyn. Dzięki szybkiej reakcji służb ratowniczych oraz zgranej akcji strażaków z OSP (Ochotnicza Straż Pożarna) i Państwowej Straży Pożarnej (PSP), udało się zminimalizować straty i zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

M-Copy - Automatyka Biurowa - tonery, tusze, drukarki
www.m-copy.pl/,tonery,tusze,drukarki,naprawa,kserokopiarki,serwis, toner,tusz,regeneracja,papier,xero,ksero,kopiarki,kopiarek, drukarek,kserokopiarek,zamienniki,drukowanie,materiały, eksploatacyjne,pollux,polspeed.

ul. Szaniecka 2. 28-100, Busko-ZdrójZgłoszenie o pożarze wpłynęło do komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju o godzinie 13:08. W odpowiedzi na to wezwanie, na miejsce zdarzenia natychmiast został skierowany zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Busku-Zdroju, wraz z druhami z OSP Nowy Korczyn oraz OSP Błotnowola.

Po przybyciu na miejsce, jednostki OSP Nowy Korczyn podjęły pierwsze działania, zabezpieczając teren oraz przeprowadzając wstępne rozpoznanie. Stwierdzono, że pożar wybuchł w przedsionku domu, gdzie znajdowała się kuchenka gazowa. Prawdopodobną przyczyną było nieszczelne połączenie przewodu łączącego butlę gazową z kuchenką, a zapłon gazu mógł być spowodowany włączonym palnikiem.,

Zobacz

Wszyscy domownicy zdążyli bezpiecznie opuścić budynek, nie odnosząc obrażeń. Strażacy skoncentrowali się na ugaszeniu pożaru butli gazowej oraz elementów wyposażenia wnętrza. W trosce o bezpieczeństwo, podjęto działania chłodzące, aby obniżyć temperaturę butli znajdujących się w narażeniu na działanie wysokich temperatur. Proces ten był monitorowany przy użyciu kamery termowizyjnej, co pozwalało na efektywną kontrolę sytuacji.

Zobacz

W akcję ratowniczą zaangażowane były również inne jednostki. Zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP z Buska-Zdroju oraz jednostka SLRR Ford Ranger z Zastępcą Dowódcy Jednostki dołączyły do działań na miejscu zdarzenia. Wspólnie podjęto decyzję o kontynuowaniu chłodzenia butli gazowych oraz dogaszaniu ewentualnych ognisk. W ramach działań, częściowo rozebrano drewniane elementy konstrukcyjne stropu, aby dostęp do źródeł ognia był maksymalnie ułatwiony.

Zobacz

Każde pomieszczenie zostało dokładnie sprawdzone przy użyciu kamery termowizyjnej oraz detektora wielogazowego, aby upewnić się o całkowitym braku zagrożenia. W trakcie działań ratowniczych na miejsce przybyli także burmistrz miasta i gminy Nowy Korczyn, przedstawiciele policji oraz specjaliści z pogotowia energetycznego, co dowodziło o pełnym zaangażowaniu w zarządzanie sytuacją kryzysową.

Źródło: KP PSP w Busku-Zdroju

Tagi: Straż Pożarna w Busku   Ochotnicza Straż Pożarna   pożar w gminie Nowy Korczyn  

Zobacz także

Szybka i zdecydowana akcja: Pińczowscy Strażacy ocalili życie mężczyzny

Dodane: 2023-12-03 13:14 - Komentarze  (0)  czytane (740)

TAGI: Pińczów, akcja ratunkowa, zadławienie mężczyznyKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.235.60.197

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Blad