Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Policja korzysta z uprawnień ustawy antyprzemocowej

Dodał: Marta Data: 2021-04-10 10:06:06 (czytane: 2511)

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy w minioną środę realizując interwencję wobec podejrzanego o stosowanie przemocy domowej skorzystali z uprawnień, jakie daje im nowa ustawa antyprzemocową.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójPolicjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie działania tego komisariatu. W trakcie czynności okazało się, że 40-latek będąc pod wpływem alkoholu stosował przemoc wobec domowników, a ponadto swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla rodziny. Mężczyzna z uwagi na swoje zachowanie noc spędził w policyjnym areszcie.

Po tym jak mężczyzna wytrzeźwiał, funkcjonariusze zdecydowali o skorzystaniu z nowych uprawnień jakie daje im ustawa antyprzemocowa i nałożyli na mężczyznę nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do niego przez 14 dni. Jest  to już drugi taki przypadek, w którym policjanci skorzystali z nowych uprawnień.

Przypominamy. Zgodnie z ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz obowiązuje przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

Ustawodawca za psychiczne i fizyczne znęcanie się, przewidział kare do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. MZ
Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Reklama.

Tagi: Policja   KPP Busko-Zdrój   przemoc domowa  

Zobacz także

Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach do mieszkańców

Dodane: 2021-05-07 10:35 - Komentarze  (2)  czytane (962)

TAGI: Policja, Apel Komendanta, Uwaga naKomentarze (12)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.231.61

do łukasz (2021-04-16 15:28:59)

tobie się tez składa i możesz utracić dostęp do kompa !

Łukasz do poniżej (2021-04-14 11:50:51)

Tak się składa, że polscy policjanci to także damscy bokserzy i to nawet damscy bokserzy plus, bo w przeciwieństwie do niemundurowych odpowiedników używają pałek teleskopowych.

dotego poniżej (2021-04-13 09:43:31)

,,Niechaj narodowi e wżdy postronni znają,iż Polacy nie gęsi i swój język znają" Użycie przez ciebie słów ,,primo i sekundo" a później -pały i niewykształceni funkcjonariusze jest nie właściwe . Większość policjantów legitymuje się wykształceniem średnim bądź wyższym i ma ukończone szkoły resortowe.Nie krytykuj też ustawodawcy za przedmiotową ustawę była ona konieczna w naszych warunkach.Czasy gdy satyryk śpiewał że ,,chłop jak baby nie bije to jej wątroba gnije a inny zaś szydził,że baba to tyż stworzenie Boże i powinna stać w oborze ale ,że ma inny kształt dupy więc ją wiozłem do chałupy" -zakończyły się dla babskich bokserów bezpowrotnie.Nie wnikam w to co ty tak zauroczony czest zjadliwymi komentarzami w komputerze chcesz osiągnąć ale ciągła krytyka porządku prawnego i stosujących go organów prowadzi do anarchii a tego Polacy nie chcą.

Łukasz do anonima 2021-04-11 10:40:19 (2021-04-12 10:54:08)

Primo: nie ubliżam, (za to pały bardzo często ubliżają ludziom). Secundo: zwróciłem tylko uwagę na to, że zakres tego prawa, jakie wedle tzw. ustawy antyprzemocowej ma być egzekwowany przez niewykształconych funkcjonariuszy jest zdecydowanie za szeroki, do tego bez - typowych w procedurach sądowych - możliwości odwoławczych. Obywatel, który uważa, iż wyrzucono go z domu bezprawnie powinien mieć możliwość wniesienia o niezwłoczną weryfikację tej decyzji przez inny organ.

-do łukasz (2021-04-12 10:17:24)

Chody w policji to ty masz ! ....Jak będziesz bardzo nalegał to powiem ci dlaczego.

nie wątpię: (2021-04-11 20:57:18)

proszę wpisać w wyszukiwarkę: interwencja policjanta wobec kobiety w Głogowie, naprawdę bohater. A na Jasnej Górze 10 000 motocyklistów i zero reakcji służb porządkowych. Tak to jest w watykańskim kondominium.

Do poniżej (2021-04-11 12:03:18)

Tak czy siak, w dobie, gdzie każdy kupuje wykształcenie na wyższych szkołach im. Wujków ***kow, policja powinna stawiać na wykształcenie a nie łapu capu. Dopiero później spotykasz takiego na ulicy funkcjonariusza, otworzy gębę i wszystko jasne...

do Łukasz (2021-04-11 10:40:19)

Łukasz czego ty szukasz ? ubliżasz policjantom nazywając ich pałami i szukasz h... do d.... W Stopnicy działa sprawny Komisariat a kierujący nim komendant wie co robi .Policjant nie musi być wykształcony jak Sędzia czy Prokurator by mógł wykonywać swą pracę i stosować prawo w takim zakresie jak daje mu na to Ustawa.Obrońco prawa -wiosna już trwa posprzątaj bałagan wokół swojego domu a nie bierz się za krytykę działań Policjantów i nie używaj słów jakich sam nie rozumiesz bo ośmieszasz się.

do Łukasza: (2021-04-11 08:07:07)

nie po to policjant (z wykształceniem średnim, albo zaoczny politolog) pałuje, obsikuje gazem i zamyka delikwenta żeby jakiś sędzia potem go uniewinnił; wraca II Najjaśniejsza RP.

Łukasz (2021-04-10 16:36:15)

Abstrach...c od tego konkretnego przypadku, to uprawnienia jakie pałom daje tzw. ustawa antyprzemocowa, to per excellence bezprawie. Policjanci otrzymują de facto uprawnienia sądu, mimo iż nie posiadają wykształcenia prawniczego, ani nie mają przymiotu niezawisłości. W praktyce oznacza to, że teraz można wyrzucić z domu dowolnego dorosłego (zwłaszcza mężczyznę) jeśli tylko członek rodziny z nim skonfliktowany ma chody w policji.

(2021-04-10 10:33:08)

w artykule. do 5 lat pozbawienia wonności. wyjątkowa to kara.

(2021-04-10 10:28:50)

Kobieta mnie bije!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna kolonoskopia - ostatnie 100 miejsc!

W ramach projektu: "Badam się - program profilaktyki raka jelita grubego" dofinansowanego z Funduszy Europejskich, przebadaliśmy...