Strona startowa

Wiadomości - Kronika policyjna

Przestrzeganie przepisów sanitarnych to teraz priorytet

Dodał: Marta Data: 2021-03-26 15:19:32 (czytane: 2069)

Policja świętokrzyska informuje: "Policjanci będą bezwzględnie egzekwować obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie. Nie będzie taryfy ulgowej, dla osób które lekceważą przepisy sanitarne".

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-ZdrójPrzestrzeganie przepisów sanitarnych to teraz priorytet dla nas wszystkich. Sytuacja epidemiczna w kraju znacząco pogarsza się, a liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych stale rośnie. Dlatego przestrzeganie zasad, które obwiązują od ponad roku jest teraz tak ważne. Prawidłowe noszenie maseczek, dystans społeczny i dezynfekcja, to podstawa w zwalczaniu dalszej transmisji wirusa.

Przypominamy: wszystkie aktualne zasady bezpieczeństwa, obowiązujące od 27 marca do 9 kwietnia, można znaleźć w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej: Nowe zasady bezpieczeństwa.

Świętokrzyscy policjanci ostatnio średnio w ciągu doby podejmują około 100 interwencji związanych z nieprzestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. Każdego dnia sprawdzamy osoby pozostające na kwarantannie. Tylko ostatniej doby było to ponad 15 tysięcy osób.

Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy oraz ograniczenia reagując na łamanie obowiązujących przepisów związanych z pandemia koronawirusa. Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami prowadzonymi przez mundurowych i pracowników inspekcji sanitarnej.  Osoby nie stosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Podejmowane działania mają na celu zwiększenie odpowiedzialności społecznej, a przez to odciążenie służby zdrowia. A ta jest coraz bardziej obciążona. Zgony, to nie suche liczby – to tragedie rodzin i ich bliskich.

Opr. KT
Źródło: KWP w Kielcach

Reklama.

Tagi: Policja   obostrzenia    

Zobacz także

Apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach do mieszkańców

Dodane: 2021-05-07 10:35 - Komentarze  (2)  czytane (952)

TAGI: Policja, Apel Komendanta, Uwaga naKomentarze (7)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.236.231.61

do poniżej (2021-03-30 09:38:03)

A wasi przodkowie lali za stodołą,a zimą w chlewie , by chwile po brać się za dojenie.Gdzie myli ręce.W mleku?

(2021-03-29 22:53:19)

a może policjant w jednych rękawiczkach pełni slużbę kilka godzin? ile brudów on dotknął. o wacku nie wspomnę.

(2021-03-29 22:50:53)

podczas kontroli policjant ma przy mnie założyć czyste, nowe, jednorazowe rękawiczki.

(2021-03-29 22:06:08)

gdzie sikają policjanci na służbie w radiowozach? wirus Covid jest obecny również w moczu. gdzie policjant paluchy umyje? fu. potem weźmie w paluchy moje dokumenty?

do poniżej (2021-03-29 09:55:36)

Obywatelu,Ty powinieneś się leczyć,a nie pozdrawiać.

Obywatel (2021-03-29 08:21:59)

Mam nadzieje że obywatele też będą później egzekwować prawo. Bo pamiętajcie że nie musicie przyjmować mandatów, sprawę kierujcie do sądów. Sądy sprawy o maseczki odrzucają. Pozostałe przepisy też są o kant tyłka. Więc jeżeli sąd rozpatrzy sprawę na waszą korzyść możecie następnie złożyć zażalenie na funkcjonariusza który was zatrzymał w wyniku czego może 1. stracić prace 2. odpowiadać karnie za egzekwowanie nielegalnego prawa 3. stracić przywileje emerytalne co chyba najbardziej boli. Czas który tracicie na te pierdoły to wasze pieniądze i życie którego nikt wam nie zwróci. Za chwilę będziemy niewolnikami 100% pora się obudzić i funkcjonariuszom również polecam to zrobić. Nikogo nie zniechęcam do łamania obostrzeń ale niech każdy robi zgodnie ze sobą wszystko. Pozdrawiam.

ZenQ (2021-03-29 07:18:49)

Nie będzie taryfy ulgowej, dla osób które lekceważą przepisy sanitarne - ha ha ha zwłaszcza dla księżulka kapelana nie będzie taryfy ulgowej :)

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Bezpłatna kolonoskopia - ostatnie 100 miejsc!

W ramach projektu: "Badam się - program profilaktyki raka jelita grubego" dofinansowanego z Funduszy Europejskich, przebadaliśmy...