Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB w Świętokrzyskiem

Dodał: Milena Data: 2018-05-23 11:09:16 (czytane: 2665)

W dniach 1-26 czerwca 2018 roku odbędzie już czwarta edycja festiwalu "KINOLUB", który zawita m.in. do takich miejscowościach, jak: Kielce, Busko-Zdrój, Pińczów, Chmielnik, Solec-Zdrój, Nowy Korczyn.

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing
www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój56 filmów z 26 krajów, ponad 150 projekcji w 14 miejscach w Polsce, twórcy filmowi z Europy i Azji – tego mogą się spodziewać uczestnicy 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB.

kinolub.png

W dniach 1–26 czerwca 2018 roku odbędzie już czwarta edycja festiwalu, który z roku na rok przyciąga coraz większą ilość młodych widzów. Z tego też powodu Organizatorzy pozyskują nowe miejsca do projekcji filmów. W tym roku KINOLUB zawita do czterech województw, do takich miejscowościach jak: Rzeszów, Zatwarnica, Kraków, Wiśniowa, Kielce, Busko-Zdrój, Pińczów, Chmielnik, Solec-Zdrój, Nowy Korczyn, Rybnik, Sławków i Skoczów.

Festiwal to przede wszystkim pokazy najnowszych filmów z całego świata, wybranych w Konkursie Głównym przez profesjonalne jury. Realizacje są tworzone z myślą o dzieciach i młodzieży. To ciekawe pod względem artystycznym, jak i tematycznym, wartościowe i ambitne kino, którego młodzi widzowie nie znajdą w tradycyjnym repertuarze kinowym czy telewizyjnym. Dlatego też Rzecznik Praw Dziecka objął to wydarzenie Patronatem Honorowym. Trzeba zaznaczyć, że część filmów była prezentowana i nagradzana na międzynarodowych festiwalach. Zdecydowana większość będzie miała na festiwalu swoją polską premierę, a niektóre z nich nawet europejską. Wśród twórców znaleźli się doświadczeni i nagradzani na światowych festiwalach reżyserzy oraz młodzi, utalentowani filmowcy, dla których tworzenie filmów dla młodej publiczności jest debiutem. To oni będą walczyć o statuetkę KINOLOTA.

Projekcjom filmowym towarzyszyć będą dyskusje oraz spotkania z międzynarodowymi twórcami, warsztaty plastyczne lub z animacji poklatkowej o tematyce ekologicznej. Wszystkie wydarzenia oraz seanse są bezpłatne. Organizatorzy gwarantują dostęp do autorskiego i niezależnego kina całkiem za darmo.

kinolub1_1.jpg


FILMY KONKURSOWE
Na Konkurs Główny wpłynęło ponad dwa tysiące produkcji z całego świata, z których do programu wybrano 8 filmów długometrażowych i 48 krótkometrażowych. Wśród najbardziej egzotycznych krajów, z których pochodzą produkcje festiwalowe, znajdują się takie jak Ekwador, Liban, Tajwan, Indonezja, Indie, Brazylia czy Nigeria. Nie zabraknie i polskiego akcentu – nominację do konkursu otrzymały dwie rodzime produkcje. Wybrane filmy poruszają wiele ważnych kwestii. To nie tylko nośne i aktualne tematy dotykające bezpośrednio dzieci i młodzież, lecz także obserwacja otaczającego ich świata. Tematem filmów są zarówno problemy i rozterki ekranowych postaci, jak i ich marzenia, aspiracje, codzienne radości.

Konkurs filmów długometrażowych to podróż przez trzy kontynenty i egzotyczne kraje. Azję reprezentują produkcje z Indii, Libanu i Iranu. Bohaterów filmów, choć pochodzą z różnych środowisk i zmagają się z innymi trudnościami, łączy siła charakteru oraz wiara w potęgę wyobraźni i marzeń. 8-letni Pichku mieszkający w slumsach Delhi marzy o lepszym życiu dla siebie i bliskich (Ulga, reż. Nila Madhab Panda, Indie 2018) film ten będą mogli zobaczyć widzowie w Nowym Korczynie, Solcu - Zdroju oraz Kielcach. Mortez, który musi się opiekować chorą matką marzy o karierze filmowca (21 dni później, reż. Mhamadreza Kheradmandan, Iran 2017) film będą mogli zobaczyć widzowie w Pińczowie, Kielcach, Solcu – Zdroju oraz Nowym Korczynie. 15-letnia Nour natomiast marzy o tym, by jak najdłużej cieszyć się wolnością i młodością (Nour, reż. Khalil Dreyfus Zaarour, Liban 2017) – film zostanie wyświetlony w Kielcach, Pińczowie, Chmielniku, Nowym Korczynie oraz Solcu-Zdroju. O wygraną powalczą aż trzy filmy z Ameryki Południowej. W pełną wakacyjnych przygód podróż zabierze widzów Antonia – mała adeptka sztuki fotografii (Fotka, reż. Catalina Arango, Ekwador 2017) - film znalazł się w programie Kielc, Pińczowa, Nowego Korczyna, Solcu – Zdroju oraz Chmielnika. Bohaterowie filmów „Na kółkach” (projekcie w Nowym Korczynie, Solcu – Zdroju) oraz „Bohaterowie” udowodnią, że niepełnosprawność i przeszkody nie muszą być ograniczeniem – produkcję zaplanowano w Busku-Zdroju oraz Pińczowie. Europę w konkursie reprezentują dwie produkcje dla nastolatków – „Rodzinny bałagan” (reż. Max Nardari, Włochy 2016), pełna emocji i zwrotów akcji opowieść o 11-letnim Martinie, który próbuje odnaleźć się wśród nowych kolegów oraz „Przygoda na Zielonym Wzgórzu” (reż. Cejen Cernic, Chorwacja 2017) duża produkcja chorwacka o charakterze familijno-przygodowym, którą będą mogli zobaczyć widzowie w Nowym Korczynie.

kinolub2.JPG

Filmy krótkometrażowe widzowie zobaczą połączone w pasma tematyczne. Z myślą o maluchach przygotowano dwa pasma „Przyjaciele” i „Kolorowy świat”, składające się z bajkowych obrazów ze wszystkich stron świata, w prosty i wesoły sposób poruszających tematy przyjaźni, więzi rodzinnych, odwagi oraz pomysłowości. Dla starszych kinomanów przygotowano pasma: „Z najbliższymi", „Wśród swoich”, „Marzenia do spełnienia” „Czas buntu”, „Zdani na siebie” oraz „Ważne wybory”. Widzowie przekonają się, że kultury, doświadczenia i emocje – wszystko to tylko pozornie dzieli, gdyż tak naprawdę troski, radości, marzenia i problemy dzieci i młodzieży na całym świecie są podobne.

JURY FESTIWALOWE
Zwycięskie filmy wybierze jury profesjonalne, dziecięce i młodzieżowe, a w ręce twórców trafią statuetki – KINOLOTY oraz nagrody finansowe.

W jury profesjonalnym zasiądą: Dorota Kędzierzawska – reżyserka nagradzana na festiwalach w kraju i zagranicą, Arthur Reinhart – operator filmowy, zdobywca prestiżowych nagród filmowych, Kasia Sienkiewicz-Kosik – scenarzystka i wydawca książek, Rafał Kosik – autor cyklu książek dla dzieci i młodzieży o przygodach Feliksa, Neta i Niki, scenarzysta, Grażyna Bochenek – filmoznawczyni, dziennikarka Radia Rzeszów, Agnieszka Karp – inicjatorka licznych projektów dla dzieci, założycielka portalu „Czas dzieci”, Ilona Dusza-Kowalska – animatorka kultury, reżyserka filmów dokumentalnych oraz Tomasz Jurkiewicz – scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych nagradzanych w Polsce i zagranicą.

GOŚCIE
O tajnikach pracy filmowca opowiedzą goście z Azji i Europy – twórcy filmów długometrażowych, które znalazły się w Konkursie Głównym. Zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęli reżyserzy i producenci z Indii, Libanu, Iranu oraz Chorwacji i Włoch.

Ich obecność to wyjątkowa okazja dla widzów, by dowiedzieć się jak powstają filmy, co jest ważne w pracy filmowca.

kinolub3.jpg

PRZYJACIELE FESTIWALU
Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Województwa Świętokrzyskiego oraz Grupy PSB.

Warsztaty i wydarzenia towarzyszące organizowane dzięki wsparciu WFOŚiGW w Kielcach, Województwa Świętokrzyskiego oraz powiatu buskiego.

Wydarzenie posiada patronat Rzecznika Praw Dziecka oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja IKS, działająca od 2014 roku w obszarze edukacji filmowej młodych.


Reklama.

Tagi: KINOLUB   Festiwal Filmów    

Zobacz także

Weekend w regionie - Sprawdź co będzie się działo!

Dodane: 2018-08-18 09:57 - Komentarze  (0)  czytane (9947)

TAGI: Weekend w regionie, imprezy w regionie, weekend, Sprawdź co będzie się działoKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.80.208.105

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Wojewoda z wizytą w gospodarstwach poszkodowanych klęską suszy

Nowa siedziba dla buskiej budowlanki

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Zamojski Radosław vs Surma Jakub

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Koch Mariusz vs Kiwior Maciej

Festyn Rodzinny w Szańcu

I Memoriał Bokserski im. Józefa Grudnia: Kielar Maciej vs Pokusa Damian

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
więcej

Kultura, rozrywka

Wiślickie Święto Plonów

Zapraszamy na Wiślickie Święto Plonów w 100-lecie Niepodległości, które odbędzie się w niedzielę 26 sierpnia 2018 roku o godzinie 11.30. więcej»

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Święto Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej w Niegosławicach

Plejada zespołów ludowych zaprezentowała się podczas Święta Pieśni i Muzyki Świętokrzyskiej im. Kazika Krawczyka i Stasia Muchy,...